Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ayıplı hizmet nedir?

4,111
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ayıplı hizmet nedir?

Sözleşme süresi içinde hiç hizmete başlanmaması veya başlansa bile verilen tarihlere uygun olarak hizmetin meydana getirilmemesi karşımıza ayıplı hizmet ile ilgili sözleşmeleri çıkarmaktadır. Ayıplı hizmet ile ilgili verilmiş olan tüm taahhütler ya İnternet ortamında yapılmış olan hizmetlerde bulunmaktadır veya bununla birlikte sözleşmenin içerisinde taraflar bir araya geldiğinde ortaya koymuş oldukları taahhütler ile ortaya çıkar.

Verilmiş hizmetin sonucundan memnun değilsek, burada tüketiciye birtakım seçimli haklar tanınmıştır. Bu seçilmiş haklar,

Verilmiş olan hizmette kusur olması durumunda,
- İfa talep edilebilir
- Onarım talep edilebilir
- Ücretten indirim talep edilebilir

Hizmet ile ilgili ayıbın hemen ortaya çıkmadığı durumlarda, hizmetin sonuçlandığı tarihten itibaren 2 yıl içerisinde ayıp gündeme gelebilir. Çünkü hizmet veren, sözleşmesinde bulunan bütün yükümlülükleri yerine getirmekle mükelleftir. Bu noktada tüketicilere düşen görev, bu hizmet sözleşmelerindeki vaatlerin genelde sözlü olarak yapılması nedeniyle hizmette sıkıntı yaşandığında bunun ispatı sırasında meydana gelen sorunları ortadan kaldırmak için, hizmetlerle ilgili sözlü olarak dile getirilen tüm konuların yazılı olarak sözleşmeye eklenmesini talep etmesidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat