Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Arda Turan'ın nasıl bir futbol tekniği var?

2,076
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Arda Turan'ın nasıl bir futbol tekniği var?

Arda Turan, top tekniği yüksek ve süratli bir oyuncudur. Arda Turan'ı etkili bir futbolcu yapan da tekniği ve çevikliğini birarada kullanabilmesidir. Arda Turan'ın kulüp altyapılardan aldığı futbol eğitimleri Arda'nın yeteneklerini daha da geliştirmesini sağladı. Arda Turan, dar alanda topla olan iyi ilişkisini kullanarak ve kısa paslaşmalarla rakip savunmayı aşar. Çok iyi duvar pası ve verkaçlarla rakibini geride bırakır. Arda Turan, orta sahanın gerisinden attığı uzun paslarda da son derece başarılıdır. Uzun paslarla forvet hattında oynayan takım arkadaşlarını gol pozisyonuna sokabilir.

Arda Turan, takım oyunu konusunda da çok başarılı bir isimdir. Örneğin Galatasaray takımındaki oyun tekniği ve anlayışı farklı, dünyanın en önemli liglerinden biri olan İspanya Ligi'ndeki Atletico Madrid'deki tekniği ve anlayışı farklıdır.

Arda Turan Galatasaray'da oynerken takımın liderliğini de yapıyordu ve bu lider özgüveni ile oynardı. Arda'nın Galatasaray'da oynadığı dönemde oyun Arda'nın üzerinden yönlenirdi. Arda, takımın hücum hattını besleyen en önemli köprülerden biri olurdu.

Arda'nın Atletico Madrid'deki oyunu ise daha farklıdır. İspanya ligi dünyanın en zorlu liglerinden biri ve Messi, Ronaldo, Gareth Bale gibi büyük yıldızlar bu lifde oynuyor. Arda burada liderlik özelliğinden çok çalışkanlığını önplana çıkaran bir oyun anlayışı ile oynadı. Bu sayede de Atletico Madrid'de büyük başarılar elde etti.

Arda Turan'ın La Liga'da ve Avrupa çapında kazandığı başarının ve kalıcılığın temelinde takıma ve Avrupa'ya olan uyumu etkili olmuştur. Bu haliyle Turan, son dönemde Avrupa'daki en başarılı Türk futbolcu olmuştur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat