Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Arda Turan kimdir?

1,227
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Arda Turan kimdir?

Arda Turan; Türk Futbolcu.

Arda Turan, 1987 yılında İstanbul'un Bayrampaşa semtinde doğdu. Henüz çocuk yaşta Bayrampaşa'nın amatör futbol kulüplerinden biri olan Altıntepsi Makelspor'da başladı. Arda Turan, buradaki oyunuyla Galatasaray altyapı sorumlularının dikkatini çekti. Galatasaray'ın eski futbolcularından olan Galatasaray Altyapı Sorumlusu Ali Yavaş'ın girişimleri ile Galataras Altyapısı'na alındı. Arda Turan bundan sonra Galatasaray Genç Takımı'nda oynamaya başladı. Burada parlayan Arda Turan, kısa bir süre sonra Galatasaray A takımına geçti.

Arda Turan, Galatasaray A takımında oynamaya başladığı ilk yıllarda Vestel Manisaspor'a kiralandı. Bu Arda Turan için bir dönüm noktası olacaktı. Çünkü burada Teknik Direktör Ersun Yanal ile çalışma fırsatı buldu. Ersun Yanal'ın Arda Turan'a ciddi katkıları oldu. Yanal'ın bilimsel antrenman ve oyun teknikleri Arda Turan'ın daha da gelişmesini ve ilerlemesini sağladı.

Ayrıca, Arda Turan normalde ileriye dönük yani forvet oynayan bir oyuncuyken Yanal, Arda'yı sağ bek oynattı. Böylece Arda Turan, futbolun markaj yönlerini de öğrenmiş oldu. Arda Turan, bu mevkide oynarken sık sık ileri çıkarak goller attı. Turan, bu oyun yapısını daha sonar geri döndüğü Galatasaray'a da taşıdı ve hem Galatasaray'ın hem de Türk futbolunun önemli isimlerinden biri oldu.

Turan daha sonra Avrupa'ya gitmeye karar verdi. Atletico Madrid'e transfer olan Turan burada da çok önemli başarılara ortak oldu.

Arda Turan'ın futbolcu olarak en önemli özelliği kısa mesafede çok çabuk olmasıdır. Ayrıca, Turan, gerçek bir takım oyuncusudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat