Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anaokulu seçiminde nelere dikkat edilmeli?

1,348
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Anaokulu seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Anaokulu seçimi bir çocuğun eğitim hayatına attığı küçük ama en önemli adımdır. Özellikle anaokulunda çocukların önüne serilen ufuk ne kadar geniş olursa, onların geleceğe bakışları o kadar umutlu, ürettikleri çözümler o kadar yaratıcı olur. 

Bilimsel olarak ispatlanmıştır; 0-6 yaş grubu çocukların beyni yetişkin bir insanın beyninden 10 kat daha hızlı çalışır. Yani bizim 10 yılda öğrendiğimizi onlar 1 yılda öğrenebilirler. Anaokul öğreniminde geçen 3 yılın verimli kullanılması ve öğrenmeye aç küçüklerin en fazla bilgi ile donatılmasıyla ilkokula ve sosyal yaşama hazır, kendine güvenen, en az bir yabancı dili konuşan, mutlu ve kendini rahatça ifade eden, sorgulayan bireyler yetişir. 

İşte bu sebeplerden dolayı aileler anaokulu seçerken çok dikkatli olmalılar. Her okulun farklı eğitim sistemi ve vizyonu vardır, her okul kendini veliye en güzel şekli ile anlatır.

Anaokulu seçerken dikkat edilmesi gerekenler
- Eğitim kadroları üniversite mezunu, deneyimli uzman öğretmenlerden oluşmalıdır.
- Yabancı dil eğitimi branş dersi gibi günde birkaç saatle kısıtlı sadece sınıf ortamında verilmemelidir. Yabancı dil güne yayılmış bir eğitim modeli olmalıdır. Böylece çocuk doğal ortamda da yabancı dilini geliştirebilir.
- Mümkünse her sınıfta iki öğretmen olmalıdır.
- Okula girdiğinizde bir kaos ortamı hissedilmemelidir. Planlı ve programlı bir çalışma ortamı gözlenmelidir. Çalışanlar mutlu ve güler yüzlü olmalıdır.
- Okulun devamlı bir rehber öğretmeni ve okul hemşiresi olmalıdır.
- Bahçedeki oyun alanları her gün kullanılmalı ve yeterli olmalıdır.
- Anaokulunda okuma yazma öğretilmemeli. Bunun yerine okuma yazmanın alt yapısı çok iyi atılmalı. Kitap okumayı seven, matematiğin ve fenin hayattaki önemini kavrayan araştıran, sorgulayan, mutlu, sorumluluk sahibi, üretken, en az bir yabancı dili oldukça iyi konuşan, insana ve doğaya saygılı bireyler olarak ilkokula hazırlanmalıdır çocuklar.

İELEV Okulları

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat