Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ailevi sorunların ruhsal dengemizi bozmaması için neler yapabiliriz?

679
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ailevi sorunların ruhsal dengemizi bozmaması için neler yapabiliriz?

Psikiyatrik sorunlar olarak tanımlanan sorunlar arasında ailevi sorunlar en fazla rastlanılan gruptur. Kişinin karşılaştığı ailevi sorunlar ruh sağlığını olumsuz etkileyen etmenlerin başında gelir. 

Ailevi sorunların ortaya çıkmasını engellemek için kalıcı bir eşle yaşama ya da evlilik durumunun başlamasıyla beraber, kişiler birbirlerine olan özenlerini arttırmalıdır. Bunun sebebi, ailedeki iki karakterin birbiriyle çok iyi anlaşırken diğer iki karakterin çapraz ilişkileri çok sorunlu olabilir.

Bazı karakter yapıları başka bazı karakterlerle uyum sorunu yaşayabilir. Çiftler evlenmeden önce evliliklerinde karakter çatışması yaşamamak için uzmanlardan yardım almalı ve karakter analizi yaptırmalılar.

Uzun süreli ilişkilerde ya da evliliklerde sorunlar birikmesi ve daha sonra yaşanacak bir patlamayla ortaya çıkması çok olasıdır. Böyle istenmeyen bir durumun önüne geçebilmek için sorunların ilk ortaya çıktığı andan itibaren profesyonel destek alarak sorunların çözümü için çaba harcanmalıdır.

Nitelikli beraberlik kavramı çiftlerin uzun süreli ilişkilerinde daha fazla öneme sahiptir. Aile bireylerinin zaman zaman bir araya gelerek, beraberce vakit geçirmeleri ve bir duygu birlikteliği oluşturmaları, ailevi sorunların daha alevli hale gelmesini engeller. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat