Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ağrılı cinsel ilişki sorunu nasıl tedavi edilir?

55,368
kez izlendi
Puan: 4.49 / 5
Detaylı Açıklama

Ağrılı cinsel ilişki sorunu nasıl tedavi edilir?

Ağrılı cinsel ilişki probleminin tedavisinden en önemli nokta, hastanın şikayetini doğru anlatabilmesidir. Hasta muayene öncesi doktoruna yaşadığı ağrıyı, belli bir pozisyonda mı yaşıyor, her ilişkide ağrı hissediliyor mu, ağrı vajinanın neresinde hissediliyor, iç kısmında mı yoksa dış kısımda mı gibi soruları çok iyi cevaplaması gerekmektedir.

Hastanın şikayetini anlatması sonrasında yapılan muayene ile sorunun mikrobik, yumurtalıktaki bir kist, miyom, daha önce geçirilmiş bir ameliyata bağlı bir sorun ya da kullandığı bir kozmetik ürüne bağlı olup olmadığı doktor tarafından tespit edilir.

Muayene, ultrasonografi ve laparoskopi gibi yardımcı tedavi yöntemleri ile de desteklenebilir.  Doktor tarafından yapılan değerlendirme sonrası uygun tedavi ile hastanın problem çözüme ulaştırılır.

Yapılan muayene sonrasında doktor tarafından bir cinsel ilişki sırasında bir ağrı hissedilmesine neden oluşturacak bir sorunun bulunmaması durumunda, problemin psikolojik nedenlere dayanabileceği dikkate alınarak hastanın, cinsel terapi üstüne uzman bir psikoloğa yönlendirilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat