Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ağ güvenliği nasıl sağlanır?

3,614
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ağ güvenliği nasıl sağlanır?

Günümüzde bilgisayar ağları birçok yapının bel kemiğini oluşturuyor ve zarar görmeleri durumunda ciddi aksaklıklara neden olabiliyor. Bilgisayar sistemleri ve bilgisayar ağları en büyük tehditler siber saldırganlar ve bilgisayar virüsleri. Sistemin bunlardan korunması çok önemli. 


Ağ güvenliğinin aslında bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekiyor. Kullanıcılar ve bilgisayarların ayrı ayrı bilinçlendirilip güvenliğin topluca sağlanması gerekiyor.  

Son kullanıcı yani insanların ağ güvenliğini tehlikeye atan hatalarını önlemek çok önemli. Örneğin kullanıcının şifresini belirlerken tahmin edilemeyecek şifreler seçmesi gerekiyor. Ayrıca bu şifreyi başkaları ile paylaşmaması gerekiyor. Bu sadece bir örnek bilgisayara takılan bir USB bellek de virüs taşıyor olabilir ve bu bir kullanıcının bilgisayarından bütün ağa yayılabilir. Bunları önlemek için kullanıcılara ağ güvenliği eğitimleri verilmesi gerekiyor.

Bunun yanında ağı dijital olarak da güçlendirmek yani güvenlik duvarları ve antivirüs yazılımları ile desteklemek gerekiyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat