Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

4 Nisan 2015 Ay tutulmasının Türkiye üzerindeki etkileri nelerdir?

1,848
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

4 Nisan 2015 Ay tutulmasının Türkiye üzerindeki etkileri nelerdir?

4 Nisan Ay tutulması Terazi burcunda ve Ay, ülke haritamızdaki Mars ile tam kavuşum derecesindeyken gerçekleşiyor. Bu etki sırasında tutulmanın baş aktörü Ay'ın ülke doğum haritamızdaki önemli gezegenlerle ve başta Plüton ile yapacağı sert açılar, güvenliğimiz ve askeri konularda önümüzdeki 2 aylık süreçte gerginliklerin artacağına işaret etmekte. 

4 Nisan 2015 Kanlı Ay Tutulması'nda ünlü birinin kaybı, politik ve siyasi alanlarda ani gelişmeler ve gerginlikler, diplomasi sorunları ve siyasi karışıklıklar ülke gündeminin odak noktası olacak diyebilirim. Diğer yandan terör ve benzeri olaylar, bilhassa büyük şehirler açısından riskleri tutulma sonrası yükseltmekte. Tutulmalar sırasında Ay'ın Mars ile kavuşumu mücadele ve iç gerginlikleri arttırabileceği gibi kazalara da neden olabilir. Doğal afetler, havayla ilgili garip etkiler, depremler açısından bu etki çok olumlu değildir. 

4 Nisan 2015 Ay Tutulması'nın en önemli vurgusu, oluşum sırasında sert açıların da olması ki, tutulmanın iki ucunu oluşturan ışıklar dediğimiz Güneş ve Ay ile tutulmaya baktığımızda bile Güneş'in Uranüs ile kavuşumda olması, Ay'ın da ülke haritasındaki Mars ile kavuşumda bulunması öncelikle etkilerin ani gelişmeler ile geleceğine işaret etmekte. 

Güneş, tutulma sırasında ülke haritamızın tepe noktasından geçiş yapıyor ve hükümeti, devleti, idari alanları temsil eden bölümde etkin oluyor. 20 Mart 2015 Güneş Tutulması'nın da bu alanları tetiklemesi ile devletle ilgili konularda ani ve kontrol etmenin zor olacağı değişimler ve gelişmeler söz konusu. 4 Nisan 2015 Ay tutulması ülke gündemini önümüzdeki 2 aylık süreçte ağırlıklı olmak üzere 6 ay boyunca gergin ve ani olaylara açık tutacak. Dolayısı ile bu koşullarda şartların sürekli değişime açık olacağı bir süreç bizi bekliyor diyebilirim.

4 Nisan Ay Tutulması'nın ülke haritamızda yine belirgin etkilerinden birisi vereceği enerjinin özgürlük, reform, siyasi otoriteye karşı tepkisel olma ve toplumsal, ekonomik ve sosyolojik olarak genel havanın tutarsız ve kaygan bir zeminde ilerliyor olması diyebilirim. Gizli bilgiler ortaya çıkabilir ve halkın tüm bunlara tepkisel olması da söz konusu. Ekonomi de belirsizlikler artarken, genel olarak ekonomik istikrarı sağlamak, tutulma sonrası hükümetin zorlanacağı baş alanlardan birisi olarak dikkat çekmekte. 

Kanlı Ay Tutulması olarak da bilinen 4 Nisan Ay Tutulması ülke sınırlarımız, iç alanlarımızda gerçekleşirken Mars ile yapacağı kavuşum, sektörel olarak otomotiv sektörü ile gayrimenkul alanlarında zorlanmalar yaşatacak. İnşaat sektörü açısından şartlar önümüzdeki 6 aylık döngüde durgun ve sorunlu olabilir. 

Terazi burcunda vurgu yapacak olan 4 Nisan Ay tutulması, Terazi'nin ülkeler astrolojisinde hukuk sistemini, diplomasiyi, politik konular, politikacıları ve ülkenin diplomasi ile stratejilerini temsil etmesiyle bu alanlarda sıkıntılar getirebilir. Hukuki konular açısından adalet ve özgürlük isteyen halk ile yönetim arasında restleşme söz konusu.
 
4 Nisan Ay Tutulması'nın diğer bir etkisi de kadınlar üzerinde yoğunlaşıyor. Kadınlar açısından başkaldırma, mevcut sisteme veya yaşam biçimine karşı çıkma, kadınlara yönelik şiddetin devam etmesi, bu konuda atılan adımların halkın beklentisini karşılamaması söz konusu.

4 Nisan 2015 tarihli Ay tutulması halkın duyguları üzerinde de oldukça etkili olacak. Genel olarak hassaslaştığımız, tepkisel ve sabırsız olacağımız önümüzdeki 6 aylık süreçte, sağ duyulu olmak, akılcı hareket etmek çok önemli olacak. 

Zor bir tutulma bizi beklerken, ülke olarak sağ duyuda kalmaya özen göstermeliyiz. Yeni bir konuda görüşmek üzere.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat