Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

4 Nisan 2015 Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri nelerdir?

11,908
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

4 Nisan 2015 Ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri nelerdir?

Tutulmaların etki alanları daha çok toplumsal olaylarla bağlantılıdır. Ancak bireyler üzerindeki etkilerini incelerken, birincil olarak tutulmanın gerçekleştiği burç ya da burçlar daha fazla etkilenirler.  Tutulmanın yoğun etkilediği burçlara geçmeden önce şunu bilmekte fayda var. Ay tutulması öncesi gerçekleşen 20 Mart Güneş tutulması sırasında başlayan, harekete geçen konular, atılan adımlar, başlangıçlar adına tamamlanma yaşayacağız. Güneş tutulmaları bir durumu aniden ortaya dökerken, yeni bir süreci harekete geçirir. Ay tutulması ise bu sürecin tamamlanmasını veya olgunlaşmasını destekler. 

4 Nisan Ay tutulması Terazi ve Koç burcunda gerçekleşiyor ki, bireysel haritalarında Terazi ve Koç burçları öne çıkanlar, yani öz burcum olarak bildiğiniz güneş burcunuz veya yükselen burcunuz ya da Ay burcunuz, Terazi veya Koç yerleşimde ise tutulma sizi daha yoğun etkileyecektir. 

Koç burcu; Tutulmayla birlikte sizi sıkan, bir şekilde önünüzde engel olduğuna inandığınız durum, iş veya kişilerle ani bir şekilde yollarınızı ayırabilirsiniz. Özellikle üstlerinizle olan ilişkilerinize, otorite sembolü kişilerle kontaklarınıza dikkat edin. Öte yandan babanız, aile büyükleriniz adına bazı sıkıntılar söz konusu olabilir. Tutulma sırasında Merkür?ün de burcunuzda bulunan Güneş ile kontakta olması ve yine Merkür'ün Plüton ile sert açısı nedeniyle iletişimde önünüzdeki 2 aylık dönemde bilhassa Nisan ayı boyunca daha özenli olmanız, ticari konularda temkinli davranmanız ve maddi alanlarda risk alırken iyi düşünmeniz gerekmekte. Bu süreçte sizinle ilgili bilinmesini istemediğiniz bazı konularda ani şekilde ortaya dökülebilir. Bunun yanında bir süredir sonuçlanmamış işleriniz de ani şekilde yoluna girebileceği gibi, bir süredir devam eden bir görüşme de ilerleme kaydedebilirsiniz. Tutulmayı takip eden dönemde sağlığınıza dikkat etmeniz önemli diyebilirim. Metabolizmanıza bağlı rahatsızlıklar, bağışıklık sisteminiz başta olmak üzere genel olarak sağlık etkileriniz hassaslaşıyor. Bilhassa erkek koçlar için kalp rahatsızlıklarınız varsa daha dikkatli olmalısınız. 

Terazi burcu adına etkiler duygusal konulara odaklanmalarına neden olacak. İlişkiler, evlilik kararları, aşk hayatınızda ani gelişmeler yaşanabilir. Eğer 20 Mart Güneş tutulması sırasında aşk ilişkileri veya duygusal hayatınızda başlayan konular varsa, Ay tutulması ile bu alanlar sonuca ulaşabilecek. Genel olarak duygusal ilişkilerinizde hayata bakışınızı veya ilişkinizi ele alışınızda ani değişimler söz konusu. Süregelen beraberliğinizde yine ani şekilde evlilik kararı almanız veya sürpriz bir gelişme yaşamanız da olası diyebilirim. Eğer hukuki konularda beklediğiniz haberler, süregelen bir davanız veya temyize gitmiş bir mahkemeniz varsa, bu konularda da artık sonuç aşamasına gelebilirsiniz. İş hayatınızda yön değiştirme isteğiniz, sizi zorlayan veya anlaşamadığınız bir yöneticinizle yol ayrımı, farklı bir firmaya veya iş konusuna geçme kariyeriniz açısından hareket kazanan konular olacak. Sağlıkta ise Terazi burçları böbrek, idrar yolları, boşaltım sistemleri, üreme organları ve genel olarak bağışıklık sistemleri açısından daha dikkatli olmalılar. Tutulmayı takip eden dönemde sebebi bulunamayan tansiyon veya benzeri bir rahatsız söz konusu olursa, böbrekleriniz başta olmak üzere mutlaka derin bir tetkik yaptırın. 

Tutulmadan Aslan ve Boğa burçları da yoğun şekilde etkilenecekler. Eğer haritanızda Aslan veya Boğa etkileri öne çıkıyorsa, tutulmayı takip eden 2 aylık süreçte, ilişkileriniz adına huzursuzluklar, giderleriniz adına kontrolsüz davranma ve maddi konuda bazı sıkıntılar, fiziksel olarak konforunuza önem verme ve kendinizi bitkin hissetme, bir konuya yoğunlaşmakta zorlanma söz konusu olabilir. Aslan ve Boğa burçları duygusal konular başta olmak üzere, kişisel alanlarıyla ilgili konularda karışıklık yaşamak adına tutulmadan yoğun etkilenecekler.

Yengeç ve Oğlak burçları adına etkilere bakacak olursak; Oğlak ve Yengeç burçları tutulmayı kariyer, yuva ve aile alanlarından yaşayacaklar. Nisan ve Mayıs ayları daha yoğun olmak üzere işte, kariyerde ve ailevi konularda hareketli zamanlar söz konusu diyebilirim. Oğlak ve Yengeçler, kariyerinizle ilgili ani gelişmeler öne çıkabilir. Yöneticinize veya otorite sembolü kişilere karşı meydan okuma, olayları kişisel algılama, duygusal olarak öfkeli ve kontrolsüz olma dikkat etmeniz gereken önemli konular içinde. Ayrıca ev veya yaşam alanınızın değişmesi, ev ve iş dengelerini kurmakta zorlanma, ebeveynlerinizle ilgili ani gelişmeler yine belirgin etkileriniz arasında.  

Başak ve Balık burçları tutulmayı takip eden 2 aylık süreçte maddi alanlarda gelir gider dengelerine dikkat etmeliler. Başak ve Balık burçları maddi konularda riskli yatırımlardan uzak dursunlar, ancak bir süredir bekleyen, ilerlemeyen parasal konular varsa yeni gelişmeler de olabilir.    

İkizler ve Yay burçları ise sosyal alanlar, girişimler, yakın çevreleri, arkadaşları adına yeni bir dönemi deneyimleyecekler. Öncelikle tutulma sert etkiler içinde olacağı için gerçekleştirmek istedikleri hedefleri, idealleri adına 20 Mart Güneş tutulması ile başlayan işler veya durumlar varsa, bunlar adına tamamlama, nihai sonucu alma yaşayabilirler. Ancak yeni girişimlerde temkinli olmak önemli diyebilirim. Diğer yandan arkadaşlar ve yakın çevre adına değişimler, yeni insanlar tanıma, farklı bir gruba girme veya eski dostluk veya ilişkilerde onları sıkan kişileri hayatlarından uzaklaştırma isteği artabilir. 

Kova burçları için eğitim, yayıncılık, yurtdışı konuları, yabancılarla bağlantılar, basın veya medya alanlarında yenilenme veya yeni bir dönemin başlaması söz konusu. Kova burcu yöneticisi Uranüs'ün tutulma sırasında etkin olmasıyla ani ve radikal değişiklikler, yeni kararlar veya daha önce başlayan, uzun süredir hedefledikleri konuların, aniden şartların değişmesi ile farklı bir yola girmesi söz konusu olabilir. 
Akrep burçları ise tutulma döneminde ruhsal olarak tutulma sonrası gergin olabilirler. Öncelikle ruhsal gelgitlere açık olacaklar. Yüzleşmedikleri korkuları adına önemli deneyimleri yanı sıra, önlerindeki dönemde düşmanlarına dikkat etmeleri gerekmekte. Maddi açılardan dikkatli olmaları, yatırımlarında çok iyi düşünmeleri gereken bir süreç olacak. 

Ay tutulmasının bizlere arzu ettiklerimizi getirmesini, sağlık ve huzur ile yeni olanı hayatlarımıza kolaylıkla almayı sağlamasını dilerim. Yeni bir konuda görüşmek üzere sevgiyle kalın. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat