Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

20 Mart 2015 Güneş tutulmasının Türkiye üzerindeki etkileri nelerdir?

13,669
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

20 Mart 2015 Güneş tutulmasının Türkiye üzerindeki etkileri nelerdir?

Bir tutulmanın ülkemiz veya bireysel haritalarımızdaki etkilerini ölçümlerken, ilk etapta tutulma anında oluşan haritayı incelemek gerekir.

20 Mart 2015 tarihli Güneş tutulması

Güneş tutulması sırasında Yengeç burcu yükseliyor. Bu durum Yengeç enerjilerinin öne çıkmasına ve tutulmayı takip eden dönemde ülke gündeminde etkin olmasında rol oynayacak. Yengeç burcu, ülkeler astrolojisinde milletçi duyguları, dişil enerjileri yani kadınlarla ilgili alanları, aile, yuva kavramlarını temsil eder. Beslenme ve yiyecek sektörü ile de alakalıdır. Bu nedenle Nisan ayı ile birlikte bu alanlar ülke gündemini meşgul edecek diyebiliriz. Tutulmaya neden olan iki gezegen Ay ve Güneş ise Balık burcunda ama zararlı dediğimiz son derecede bulunuyorlar. Bu etki başlayan girişimlerin sonuçlanmasını zorlaştırırken, Yengeç ve Balık gibi su grubu burçlarının aktive olmasını sağlarken, gelişmelere yoğun duygusal tepkiler verilmesine neden olacak. 

Tutulma ülkemiz haritası üzerinde hükümeti ve yönetim kademelerini gösteren 10. Ev dediğimiz alanda gerçekleşiyor ki öncelikle iktidar partisi açısından tutulma riskli etkiler barındırmakta. Parti içi karışıklıklara neden olabilecek enerjiler, devlet erkanı, iktidar partisi, yönetim kademeleri adına ani gelişen sert olaylara meydan verecek görünmekte. Tutulma sonrası siyasi alanda çok ani gelişmeler yaşanabilir. Tutulmaya eşlik eden, Uranüs ve Mars'ın Plutoya yaptığı sert açı ile iç siyaset dışında, uluslararası ilişkiler, dış ilişkiler açısından da önümüzdeki günler hayli hareketli olacağa benziyor. Siyasi konular dışında üniversiteler, özel üniversite ve okullar, lise ve orta öğrenim alanları da tetiklenecek. Genel olarak eğitim sistemiyle ilgili yeni karar ve kanunlar gelebileceği gibi, bilhassa özel eğitim sistemine ait yeni gelişmeler yaşanabilir. 

Güneş tutulması üst düzey yöneticiler, CEO veya şirket başkanları, yönetim kurulu başkanları adına da riskli etkiler barındırmakta. Önümüzdeki günlerde özellikle 6 aylık süreçte, üst düzey yönetimler adına ani gelişmeler, yer değiştirmeler, yıllardır işlerini sürdüren yönetim kademelerinde değişimler yaşanabilir. Satürn tutulma ve ülke haritası üzerinde 5. ev konularını aktive ederken, çocuklar ve gençlerle alakalı konular da hareketleniyor. Çocuklar ve gençlerle ilgili yapılması gerekenler, sorumluluklar, düzenlemeler gündeme gelebilir. Ancak Satürn'ün gençleri temsil eden Merkür ile sert bir açı içinde olması bu süreçte gelişmelerin sert ve esneklikten uzak yaşanacağını ve kanunların ya da düzenlemelerin gençler açısından hoş karşılanmayacağını göstermekte. 

20 Mart tutulması sırasında aktif olan Mars - Uranüs etkisi ile Plüton'un her iki gezegene de zorlu açı içinde olması derinden bir dönüşüm etkisi verebilir. Diğer yandan kadınları temsil eden Ay, tutulma sırasında belirsizlik verdiği bir aralıktan geçiyor. Kadınlarla ilgili konular gündemi meşgul etmeye devam ederken, ne yazık ki yakın dönemde kadın sorunlarına çözüm getirilecek kararlar gündeme gelecek gibi görünmüyor. Sonuçta tutulma önümüzdeki dönemde ülke gündeminin hayli hareketli olmasına neden olurken, bilhassa hükümet açısından gergin günler söz konusu. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat