Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

20 Mart 2015 Güneş tutulmasının dünya üzerindeki etkileri nelerdir?

11,016
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

20 Mart 2015 Güneş tutulmasının dünya üzerindeki etkileri nelerdir?

20 Mart Güneş tutulması tam bir tutulma. Tutulmalar tam Güneş tutulmaları ve parçalı Güneş tutulmaları olarak ikiye ayrılırlar. Bir tutulma yaratacağı etki açısından izlendiği ülkeler üzerinde daha yoğun bir enerji verir. 20 Mart'ta gerçekleşecek tam Güneş tutulması dünya üzerinde Avrupa başta olmak üzere, Kuzey Afrika, Asya'nın batısı, Atlantik okyanusun batısından belirgin şekilde görülebilecek. Avrupa ülkeleri içinde Kuzey ülkeleri ile İngiltere tutulmayı en net görecek ülkeler arasında. 

Tutulma anının bir astrolojik bir haritası vardır. Bu harita dünya üzerinde genel bazı etkiler vermekle birlikte, tutulma oluşum haritasının ülkeler haritaları üzerindeki enerjileri de oldukça önemli. Bu bağlamda, Avrupa ülkeleri içinde tutulma etkilerinin yaratacağı enerjiler açısından bilhassa İngiltere daha belirgin ve karışık enerjiler alıyor. İngiltere'nin ülke haritası ile tutulma anı haritasını mukayese ettiğimizde, aynen ülkemizde olduğu gibi, tutulma en yoğun etkiyi yönetim, kraliyet ve hükümeti gösteren alandan yaşayacak. Bu etki 20 Mart sonrası İngiltere açısından yıl boyunca ani ve şok edici gelişmeler yaşanabileceğine işaret ediyor. Örneğin, monarşi ile idare edilen ülkede kraliçe veya kraliyeti temsil eden birinin kaybı ile büyük bir dönüşüme geçilebileceğini söyleyebiliriz. 

Tutulmayı oluşturan Güneş'in eril bir enerjiyi temsil etmesi ile özellikle erkekler kaynaklı ani gelişmeler ülke gündemini değiştirebilir. Bu etki Kuzey ve Güney Ay düğümleri ile de bağlantılı olacağı için dönüşüm kaderi bir biçimde yaşanabilir. Her durumda önümüzdeki 6 aylık süreçte İngiltere açısından yönetim konuları, iç dengeler, güvenlik sorunları, ekonomik dengeler kaygan bir zemin oluşuyor diyebilirim.

Tutulmanın genel olarak dünya üzerindeki etkilerine bakacak olursak, tutulma sırasında gökyüzünde oluşan sert açılar öncelikle depremler ve suyla ilgili sorunlar açısından hassas etkiler verecek. Plüton ile Mars karesi ve tutulma sırasında Mars ve Uranüs'ün etkilerinin yoğun olması, doğal afetler açısından risk teşkil eder. Bilhassa Kuzey Afrika, Asya'nın batısı ve Batı Atlantik açısından bu etki daha yoğun.

Ortadoğuda izlenebilecek olan tutulma, bölgedeki hassas dengeleri iyice zorlayabilir. İsrail açısından milliyetçi duyguları yükseltecek bu enerji, aynı zamanda israilin bazı saldırılara maruz kalmasına neden olurken, her durumda ülkenin iç ve dış karışıklıklara açık bir dönem geçirebileceğini de göstermekte. 

Suriye açısından baktığımızda şu anki yönetim veya hükümetle ilgili sürpriz bir değişim yaşanabilir diyebiliriz. 

Tutulma sırasında Ay ve Güneş'in Balık burcunun son derecesinde olmaları, tutulma enerjisinin Koç etkisi de taşıyacağına işaret ediyor. Koç burcunda konaklayan Uranüs ve Mars dünya genelinde karışıklıkların artacağına, isyanlara ve özellikle yönetim konularında hükümetlerin genel olarak sıcak gelişmeler içinde olabileceğine, iç karışıklıkların artabileceğini gösteriyor. Başka bir açıdan baktığımızda ise özellikle Avrupa üzerinde etkin olacak tutulma enerjisi, Avrupa ülkelerinin başta İngiltere, Norveç olmak üzere kendi iç sorumlulukları, yönetim şekilleri ile halk arasındaki dengelerin tekrar gözden geçirilmesi, kontrol edemedikleri ani gelişmelere daha açık olabilecekleri şeklinde yorumlanabilir. 

20 Mart Güneş tutulmasını takip eden Nisan ile Eylül ayları arasında dünya gündemi çok ani gelişmeler ile kendi iç dengelerini yeniden revize etmek durumunda kalabilir. 

Tutulmanın toplumların hayrına gelişmeler getirmesi dileklerimle. Görüşmek üzere. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat