Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

20 Mart 2015 Güneş tutulmasında nelere dikkat etmek gerekiyor?

4,719
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

20 Mart 2015 Güneş tutulmasında nelere dikkat etmek gerekiyor?

20 Mart Cuma günü saat 11:36'da Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek. Güneş tutulması, Ay'ın Güneş ile Dünya'nın arasına girmesiyle oluşur ve yeni ay dönemlerinde meydana gelir. Tutulmaların astrolojik etkilerini en yoğun biçimde tutulmayı direkt gören ülkeler hissederler. 20 Mart tutulması ülkemizde görülmeyecek. Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Batı Asya ve Kuzey Kutbu'ndan izlenebileceğini söyleyebiliriz. Avrupa adına bilhassa İngiltere 20 Mart Gneş tutulmasının etkilerini daha yoğun yaşayacak ülke olarak görünmekte. 

Tutulmalar en genel hali ile tamamlamalar vermesi ile bilinir. Yani o güne kadar biriken, bir türlü yol bulamayan enerjiler aniden tutulma sonrası harekete geçerler. Tutulmalar bir anlamda, evrensel enerjilerin güçlü biçimde kendini gösterme ve kuvvetli değişimlere neden olma araçlarıdır. Normalde etkileri çok daha yavaş olabilecek enerjileri birden tetiklerler. Bu etkiler de genellikle tutulmadan yaklaşık bir hafta sonrası ani şekilde belirmeye başlarken, takip eden 2 aylık süreç enerjilerin en yoğun olduğu zamanlardır. Ancak tutulmanın genel etkileri 2 ay ile 6 ay sürecinde kendini daha net göstermeye devam eder. 
Güneş tutulmaları Yeni Ay ile oluşur ve daha çok başlangıçları tetiklerler. Başlaması gereken, birikmiş gerilmiş enerjileri birden harekete geçirebilirler. Astrolojik olarak Güneş tutulmalarının genel olarak önemli olayları tetiklediklerine inanılır. Peki Güneş tutulması sırasında nelere dikkat etmek gerekir? 

Öncelikle Güneş tutulması kuvvetli değişimlere neden olabileceği için, planlarda sapmalara karşı tedbirli olmak doğru olur. Diğer yandan Güneş tutulmaları yeni ay döneminde gerçekleştiklerinden hayatınızdaki hedefleri tekrar gözden geçirerek aktive etmek, başlatmak veya yeni hedefler belirlemek adına da destekleyicidir. Tutulma gerçekleştiği burcun niteliklerini daha yoğun ortaya koyacağı için öncelikle tutulma hangi burçta olduysa, doğum haritalarında tutulma burçları öne çıkan kişiler daha yoğun etkilenebilirler. 20 Mart tutulması Batı astrolojisine göre Balık burcunun son derecesinde oluşuyor. Bu etki hem Balık burçları hem de Koç burçları için yoğun enerjiler verecek. Koç ve Balıklar önlerindeki 6 aylık dönemde ani değişimlere daha yatkın olacaklar. Tutulma günleri enerjiler çok karışıktır. Bu nedenle tam tutulma günleri yeni bir işe başlamak, yeni bir olayı aktive etmek doğru olmaz. Tutulmanın bir gün öncesi ve sonrası daha çok beklemede kalmak ve hareket etmekten ziyade izleyerek beklemek daha doğrudur. 

Bu yılın ilk Güneş tutulması 20 Mart'ta gerçekleşeceği için 19 Mart, 20 Mart ve 21 Mart tarihlerinde mümkün olduğu kadar sizin için önemli bir durumu, işi, ilişkiyi başlatmayın. 20 Mart tutulmasının hayırlı başlangıçlar ile hayatınıza renk getirmesini dilerim.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat