Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Zello nasıl kullanılır?

6,265
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Zello nasıl kullanılır?

Zello bir walkie - talkie, yani bir tür baskonuş telsiz, sohbet ve haberleşme uygulamasıdır. Bu uygulama bulunduğunuz kanaldaki insanlarla veya listenizde bulunan arkadaşlarınızla telsiz yöntemi ile sohbet etme imkanı sağlıyor.

Zello'yu kullanmak için önce AppleStore ya da Google Play'e girip uygulamayı indiriyorsunuz. Uygulamanın Blackberry ve bilgisayar versiyonları da var.

Daha önce Zello kullanmamış olanların yeni hesap açması gerekiyor. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra "I don't have Zello account" butonuna tıklayarak kayıt olmalısınız.

Bu bölümde kullanmak istediğimiz kullanıcı adımızı, parolamızı, ve e posta adresimizi yazarak "Create a new account" butonuna tıklıyoruz.

Üye olduktan sonra ekranın sağ üst köşesinde "Channels" sekmesine tıklayın. Burada ortak ilgi alanlarınıza sahip insanların olduğu gruplar bulabilirsiniz.

Zello ile konuşma

Ekranın ortasındaki büyük yuvarlağa basılı tutun sesli ve görüntülü uyarıyı alana kadar bekleyin. Uyarı gelince parmağınız butona basılı haldeyken konuşun ve karşı tarafa iletmek istediğiniz mesajı tamamlayınca parmağınızı butondan çekin. Mesajınız birkaç saniye içinde gönderdiğiniz kişi ya da gruba gidecek.

İsterseniz Zello'ya telefon rehberinizden insanlar da ekleyebilir, onlarla birebir konuşabilirsiniz. Bunun için Zello'ya "kişilerinize erişim" izni vermelisiniz. Sonra "Add a contact" sekmesini tıklayın. Buradan seçtiğiniz kişilere davet gönderebilirsiniz. Davetiniz kabul edildiğinde sesli sohbet edebilirsiniz.


Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat