Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Zeka doğuştan mıdır?

37,861
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Detaylı Açıklama

Zeka doğuştan mıdır?

Zeka, duygusal zeka ve sosyal zeka olarak ikiye ayrılabilir. Zeka ile ilgili pek çok varsayım ve teori vardır. "Zeka doğuştan mıdır yoksa sonradan edinilen bir şey midir", hep tartışılan bir konudur. Zeka hem doğuştan gelir, hem de zaman içerisinde gelişir ve bu ikisini birleşiminden oluşur. Hem genetik faktörler hem de çocuğun zekasının nasıl uyarıldığı zeka gelişiminde son derece önemlidir.

Zeka dediğimiz, pek çok farklı yeteneğin pek çok farklı algının bir araya gelmiş halidir. Uyarımın bebeklerin zekası için ne kadar önemli olduğunu görüyoruz, çünkü zeka gelişimi nöron dediğimiz sinir hücrelerinin uçlarındaki snapsların hızla artışıyla oranlıdır. Uyarılmayan çocuklarda snap artışının yavaşladığını, hatta durduğunu görebiliriz. Bu net bir şekilde gerçekleşir, uyarımın zeka gelişimini etkilediğini tıbbi olarak da görebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat