Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Zayıflamaya yardımcı smoothie nasıl yapılır?

2,612
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Zayıflamaya yardımcı smoothie nasıl yapılır?

Malzemeler
- 1 avuç körpe ıspanak
- Yarım çay bardağı hindistan cevizi sütü
- 1 limonun suyu
- 1 tatlı kaşığı keten tohumu
- 1 adet yeşil elmanın suyu
- 1 çorba kaşığı protein tozu (peynir altı suyu tozu proteini)
- 1 avuç yaban mersini
- 1/4 avokado
- 2 çorba kaşığı maydanoz
- Yarım su bardağı su

Zayıflamaya yardımcı smoothie yapılışı
- Blender'a önce sıvı malzemeleri ekleyin. Sıvı malzemeleri önce koymamızın nedeni katı kıvamdaki malzemelerin blender'ın dibine çökmesini engellemek.
- Tüm sıvı malzemeleri blender'a koyduktan sonra sırası ile önce körpe ıspanağı ardından kalan malzemeleri ekleyin. Bu aşamadan sonra malzeme sırasının bir önemi yok.
- İlker Çağlayan, zayıflama yardımcı smoothie'de peynir altı suyu tozu proteini kullanıyor. Bunun nedeni bu proteinin çok faydalı olmasından ileri geliyor. Aynı zamanda bu protein hiçbir katkı maddesi içermiyor. Piyasada bu proteinin katkı maddesi içerenleri de bulunuyor ancak siz protein olarak katkı maddesi olmayanı; aromasız, doğal, tatlandırıcı olmayanını tercih ederseniz daha sağlıklı bir smoothie yapmış olursunuz.
- Malzemeleri hepsini ekledikten sonra blender'ın kapağını kapatıp tüm malzemeler sıvı kıvamı alıncaya kadar karıştırın. Bunun için güçlü bir blender'da 2-3 dakikalık zaman yetecektir.
- Smoothie'yi bardağınıza doldurduktan sonra servis edebilirsiniz.

Zayıflamaya smoothie yaparken dikkat edilecekler
- En önemli nokta içinde protein tozu kullanmanız. Protein tozu hem smoothie'nin daha doyurucu olmasını sağlar hem de protein alımınızı artırır. Özellikle spor yapıyorsanız kas kütlenizin korunmasında bu protein tozu çok önemlidir. 
- İlker Çağlayan, zayıflama yardımcı smoothie'de (katkısız) peynir altı suyu tozu proteini kullanıyor. Bu proteinin vücut tarafından emilimi özellikle diğer sebzelerle ve meyvelerle birlikte çok daha hızlı olur. Bu nedenle özellikle spor sonrası için çok ideal bir içecek oluyor. 
- Eğer zayıflamaya yardımcı smoothie'de protein tozu kullanıyorsanız kullanım oranına dikkat etmek gerekir. 1 bardağa 1 çorba kaşığından daha fazla koyarsanız  smoothie'nin kıvamı koyu. Smoothie'nin kıvamı koyu olursa biraz daha buz, su veya süt ekleyerek kıvamı inceltebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat