Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Zanzibar'da neler yapalım?

1,431
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Zanzibar'da neler yapalım?

Zanzibar'da yapacak pek çok şey var, dolayısıyla bu bölgeye 3 - 4 gün ayırmak gerekiyor. Gezmeye Stone Town denilen şehir merkezinden başlayabilirsiniz. Stone Town UNESCO'nun koruması altındadır ve taş evlerden oluşur. Bu evlerin ahşap oyma kapıları da son derece meşhurdur.

Zanzibar'da pek çok tura katılabilirsiniz. Bunların arasında baharat ve yunus turları bulunuyor. Baharat turlarında baharatların nasıl yetiştiğini görebilir ve bunları tadabilirsiniz. Yunus turlarında ise yunusları denizin içinde görebilirsiniz ve onlarla yüzebilirsiniz.

Zanzibar'da pek çok uzun sahil yer alıyor. Fildişi sahilleri denen bu uzun kumsallarda denizin tadını çıkarabilirsiniz. En popüler sahiller adanın kuzey ve güney uçlarında yer alıyor. Bu sahillere ulaşmak için araba ya da otobüs kullanmanız gerekiyor.

Zanzibar gel-gitin son derece fazla olduuğu bir yerdir. Deniz çekildiğinde kumsalda deniz yıldızlarından, deniz kestanelerine pek çok deniz canlısını görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Deniz kenarında oturup günbatımını da izleyebilirsiniz.

Şehir merkezinde Freddy Mercury evini ziyaret edebilirsiniz. Sultan Sarayı ve pek çok müze de yine şehir merkezinde yer alıyor. Geceleri kurulan yemek pazarını da ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat