Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yüzümde sonradan et beni çıktı, ne yapabilirim?

42,851
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yüzümde sonradan et beni çıktı, ne yapabilirim?

Yüzde sonradan et beni çıkması


Yüzümüzde sonradan et benleri gelişebilir. Bunlar genellikle önceden siyah olan bir benin yaş ilerledikçe hacminin artması, büyüklüğünün artması, buna ek olarak renginin azalması şeklinde ortaya çıkar. Bunlar burun kenarlarında, üst dudak üstünde veya çenede daha çok görülür. Bu tür benler daha ziyade cerrahi yöntemlerle aldırılabilir. Kimi zaman da boynumuzda, çenemizde farklı et benleri çıkabilir. Bunlar da aldırılabilir, çünkü bu tür benlerin herhangi bir habis potansiyeli yoktur. Bu tür et benlerinin aldırılmasında genellikle elektrokoter veya kriyoterpi yöntemleri kullanılır.

Bazen et benleri renkli olabilir. Bu durumda daha dikkatli davranmak gerekir. Bu benleri cerrahi yöntemlerle aldırıp, ardından hemen patolojik incelemeye göndermek gerekir. Çünkü renk hücresi taşıyan et beninin içeriğini tespit etmek dermatologlar için önemli bir teşhis yöntemidir. Patolojik inceleme ile, alınan benin uzun vadede ciltte kanser riski taşıyıp taşımadığını öğrenmek gerekir.

Eğer böyle bir risk varsa, birtakım yan yöntemler, takipler gerekebilir. Ancak pigment hücresi taşımayan benler herhangi bir pratik yöntem ile alınabilir ve ardından herhangi bir takip gerektirmez. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat