Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yüzdükten sonra saçımıza nasıl bir bakım yapabiliriz?

812
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yüzdükten sonra saçımıza nasıl bir bakım yapabiliriz?

Deniz suyunun içindeki tuz, havuz suyundaki klor saçlarımıza tahriş edici etki yaratabilir. Bu nedenle saçımıza bakım yapmalı, bir takım önlemler almalıyız. Denize giriyorsak, saçlarımızı kremleyerek denize girebiliriz. Bu, saçlarımıza tuzun tutunmasını önleyecek, saçlarımızı tuzun zararlı etkilerinden koruyacaktır.

Denize girmeden önce saçları musluk suyu ile çalkalamak, denize girdiğinizde deniz tuzunun saçlar tarafından emilimini azaltacağından denize girmeden önce saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Denizden çıktıktan sonra da saçlarınızı mümkün olduğunca soğuk bir musluk suyu ile yıkayarak, saçınızı deniz suyundan arındırmanız gerekir. Saçı aşırı sıcak su ile yıkamanız ise tavsiye edilmez.

Deniz suyunun etkilerinden arınmak için saçlarınızı toplayabilir, bone takabilirsiniz. Bununla birlikte, saçlarınızın yoğun güneş ışınlarına, sıcağa, havuz ve deniz suyuna maruz kaldığı dönemlerde, haftada bir arındırıcı şampuanlar kullanabilir, saçlarınıza yoğun kürler uygulayabilirsiniz.

İpucu: Arındırıcı şampuanların çok sık kullanımı saçlarda zedelenmeye neden olduğundan, günlük saç temizliğinde kullanılmaları önerilmez.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat