Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yüz dolgusunun yan etkileri var mı?

5,767
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yüz dolgusunun yan etkileri var mı?

Yüz dolgusu uygulamaları genellikle güvenli uygulamalardır. Ancak burada kullanılan malzeme çok önemlidir. İşlem yapılırken, malzemenin dünya standartlarında yapılmış bir dolgu olmasına dikkat edilmelidir. Günümüzde Çin?de yapılan, kaçak getirilen, enfeksiyon riski olan, erimeme riski olan dolgular söz konusudur. Bu yüzden yapılan dolgunun markası çok önemlidir. 

Her zaman FDI onayı olmasa bile dünyada, güvenilirliği kabul edilmiş bir takım dolgu markaları vardır. Özellikle bunların uygulanmasına dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda yüz dolgusunda malzeme seçimi de önemlidir. Örneğin dudak bölgesinde özellikle hyalüronik asitli dolgular tercih edilmelidir. Yüzün diğer alanlarında hyalüronik asitli dolgular ve kalsiyum hidroksiapatit içeren dolgular tercih edilebilir.

Yüz dolgusunda hekim seçiminin önemi

Yan tesir olarak, yüz dolgusu uygulamalarında hekimin uygulaması çok önemlidir. Hekim olmayan, işin ehli olmayan kişilerin botoks türü dolgu uygulamaları yapmaları çok tehlikelidir. Çünkü yüzde önemli damarlar ve sinirler bulunur  ve yüz anatomisini iyi bilmeyen bir kişi bu önemli yapıları zedeleyerek kişinin yüzünde kalıcı hasarlar oluşmasına neden olabilir.

Yüz dolgusu uygulamalarında uygun malzeme seçimiyle ve iyi bir hekimle güvenle istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat