Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yurtdışından aldığım iPhone'u Türkiye'de nasıl kullanabilirim?

36,630
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Yurtdışından aldığım iPhone'u Türkiye'de nasıl kullanabilirim?

Yurtdışından Unlocked ya da Locked, yani SIM kilitli ya da kilitsiz olarak iPhone getirmek mümkündür. SIM kilitli telefonları aldığınız ülkeden başka bir ülkede kullanmak mükün, ancak çok zahmetlidir. Unlock işlemi, telefona bir güncelleme geldiğinde bozulur ve her seferinde tekrardan yapılmalıdır.

Yurtdışından alınan telefonu kaydettirmek

Unlocked yani SIM kilitsiz alınan telefonlar ise dünyanın her yerinde sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler. İki tür telefon da ülkeye giriş yaparken pasaporta kayıt ettirilmelidir. Bunun için ilk önce bankalar aracılığı ile vergi dairesine harç yatırılmalıdır.

Telefon kaydettirirkenki pasaport kriterleri

Telefonu kayıt ettirirken kullanılan pasaportun son 1 ay içinde ülkeye giriş yapmış olması, 2 senedir pasaportuna hiçbir cihaz kaydettirmemiş olması ve kayıt sırasında orada bulunması gerekmektedir. Telefon, kayıt ettirildikten sonra sorunsuz şekilde kullanılabilir.

iPhone garanti kapsamı

Yurtdışından alınan telefonlar uluslararası bir garanti kapsamında olmasına rağmen bu garanti Türkiye'de geçmemektedir. Telefonlar yine de teknik servise gönderilebilir ancak ücret ödenmesi gerekir. Bunun yanında telefonu aldığınız ülkeye bir kişi ile beraber de yollayıp orada tamir ettirebilirsiniz. Ancak telefonlar gümrükten geçirilmediği için yanında sürekli olarak biri olması gerekmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat