Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yumurtanın sarısını beyazından nasıl ayırabiliriz?

3,423
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yumurtanın sarısını beyazından nasıl ayırabiliriz?

Yumurtayı sarısından ayırmak için kullanabileceğiniz birkaç farklı teknik var. Bunlardan ilki annenizin yöntemi, yani geleneksel yöntem.

Birinci yöntem: Bir yumurtayı alın. Kasenin kenarına vurarak kırın. Sonra kabuğu iki parçaya ayırın. Bu arada yumurtanın sarısının kabuğun içinde kalmasını sağlayın. Küçük el hareketleriyle kabukta sadece sarısı kalana kadar yumurtanın beyazını süzün. Sarıyı ayrı bir kaba alın. İşte bu kadar!

İkinci yöntem: Yumurtayı alın. Tek elinizle diğer elinize kırın. Tek elinizle kıramıyorsanız bir kaseye kırdıktan sonra sarısını patlatmadan elinize alın. Parmaklarınızı hafifçe aralayın. Yumurtanın daha yoğun olan sarısı avcunuzda kalacak, beyazı parmaklarınızın arasından akacaktır. Çok kolay!

Üçüncü yöntem alışılagelmiş tekniklerden biraz farklı. Büyük ihtimalle annenizin onaylamayacağı ve kullanmayacağı bir yöntem ama çok pratik. Bunun için küçük bir boş pet şişeye ihtiyacınız var.

Yumurtayı boş bir kaseye kırın. Sonra şişenin ağzını yumurtanın sarısına yaklaştırın. Şişeyi sarısına temas ettirmeden hafifçe sıkın. Şimdi şişenin ağzını yumurtaya hafifçe dokundurun. Dikkat edin hava almasın. Şimdi şişeyi sıkmayı bırakın. Bu vakum etkisi yaratacak ve yumurtanın sarısını şişenini içine çekecektir. Şimdi hafifçe sarıyı ayırın ve şişeyi tekrar sıkarak başka bir kaba boşaltın.

Hepsi bu kadar!

Yumurtaları kırmadan önce yıkamayı ve işiniz bittikten sonra ellerinizi yıkamayı unutmayın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat