Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yumurtalık yaşlanması olan kadın hamile kalabilir mi?

2,111
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yumurtalık yaşlanması olan kadın hamile kalabilir mi?

Teknoloji çok ileri seviyelere gelse de yumurtalık yaşlanması olan kadın hamile kalabilir mi sorusunun cevabını hala çok net veremiyoruz. Çünkü yumurtalık yaşlanması konusunda her ne kadar yumurtaların azalmasından bahsetsek de bu istatistiksel bir bilgidir. Bu nedenle ancak yumurtalık sayılarında azalma olduğunu ve gebelik ihtimalinin düştüğünü söyleyebiliriz. Ama hiçbir zaman hiçbir meslektaşım bir hastaya asla gebe kalamazsınız, hamile kalmanız bu şartlarda, bu bulgularda imkansız gibi kesin ve sert bir yorum yapmak istemez. 

Önemli olan istatistikleri değerlendirip gebelik için en uygun koşulları yaratmaktır. Dolayısıyla yumurtalık yaşlanması olan bir kadına da asla hamile kalamazsın gibi bir yorum yapmak doğru değildir. Önemli olan yumurtalık yaşlanması gibi bir bulgu saptandığında hastaya acele etmesinin onun için daha iyi olacağı yönünde bir görüş bildirilmesidir. Böylece hastaya yumurtalar tamamen bitmeden önce bir uyarıda bulunulmuş olur. Ve böylece hastalar hamilelik için son şanslarını değerlendirebilirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat