Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yumurtalık yaşlanması belirtileri nelerdir?

2,296
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yumurtalık yaşlanması belirtileri nelerdir?

Yumurtalık yaşlanması ve kadında doğurganlığın azalması gibi durumların belirgin, farkedilir belirtileri yoktur. Menopozda rastladığımız ateş basmaları, âdet düzeninin bozulması gibi belirtilere yumurtalık yaşlanmasında rastlanmaz. 

Yumurtalık yaşlanması ve buna bağlı olarak doğurganlığın azalması, hamilelik ihtimalinin düşmesi süreçleri sessiz seyreden, gözle görülür bir belirti göstermeyen süreçlerdir. 

Yumurtalık yaşlanmasının herhangi bir belirti veya bulgusu olmadığı için bu durumun saptanmasının tek yolu her kadının yaptırması gereken yıllık jinekolojik muayenelerde yumurtalık yaşlanmasından şüphelenilmesidir. Yumurtalık yaşlanması durumunun bir bulgusu yoktur. Ancak muayene sırasında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı yumurtalık yaşlanmasıyla ilgili herhangi bir şüphe duyarsa konuyla ilgili gerekli testleri yapacaktır. Ve hastayı bilgilendirerek gebelik için bir zaman planlaması oluşturacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat