Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yumurta diyetinde hangi yiyecekleri tüketmemek gerekir?

1,070
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yumurta diyetinde hangi yiyecekleri tüketmemek gerekir?

Yumurta diyetinde mantık özellikle protein içeriği yüksek beslenme olduğu için mutlaka proteinden yüksek olarak beslenmek önemlidir. Ama yumurtayı tek başına değil, diğer besinlerle kombine etmek gerekir. Yumurta diyetinin içinde mutlaka diğer protein kaynakları olan süt, yoğurt, peynir; kırmızı et, tavuk, balık veya hindi gibi besinler yer almalıdır.

Yumurta diyeti protein ağırlıklı bir diyet olduğu için karbonhidrat oranı çok düşüktür.  İçeriğine baktığımızda diğer karbonhidrat kaynakları olan ekmek, çorba, pilav, makarna gibi besinler diyet listesinde çok az miktarda veya hiç yer almaktadır. 

Yumurta diyeti yaparken alkollü, gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durulmalıdır. Yumurta kesinlikle kızartma ya da kavrulmuş şekilde tüketilmemelidir. Yumurta haşlanarak tüketilebilir, omlet, menemen veya çılbır şeklinde yapılabilir. Bunları hazırlarken de katı yağ kullanmamak gerekir. Çünkü katı yağların doymuş yağ oranı yüksek ve bu da kalp damar sağlığı için riski oluşturuyor. Bunlar yerine sıvı yağlar, özellikle zeytinyağı tercih edilmelidir. Zeytinyağı Omega9 yağ asitleri içermektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat