Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yükseğe uzanmak düşüğe neden olur mu?

10,324
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yükseğe uzanmak düşüğe neden olur mu?

Gebelik döneminde yükseğe uzanmak, aşağıya eğilmek gibi birtakım hareketler düşüğe sebep olmaz. Anne adayındaki ağırlık merkezinin değişmesi, kas ve eklemlerdeki yumuşamalar sebebiyle hamilelerin bu tarz hareketleri daha yavaş ve kontrollü şekilde yapması gerekir. 

Anne adayı düzenli spor yaparak kaslarını yeteri kadar esnetmiyorsa yükseğe uzanmak bazı sıkıntılara neden olabilir. Bu sıkıntılar anne adayının yaşam koşullarını olumsuz yönde etkiler.

Gebelik döneminde yapılan zorlayıcı hareketler her insanda olduğundan biraz daha fazla şekilde anne adayının bel, omuz ve zorladığı eklem ya da kasa bağlı olarak birtakım sıkıntılar görülebilir. Bu sıkıntılardan dolayı anne adayı ilaç kullanmak isteyebilir. Bu sebeple anne adayının bu tip hareketleri yaparken dikkatli olması gerekir. 

İlk 3 aylık dönemde olan düşükler genelde genetik hastalıklardan kaynaklanır. Düşüklerin asıl nedeni ağır kaldırmak, yükseğe uzanmak gibi durumlar değildir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat