Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yıkım ruhsatı nasıl alınır?

1,270
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yıkım ruhsatı nasıl alınır?

Yıkım ruhsatının alınabilmesi için gerekli belgelerin öncelikle hazırlanması gerekir. Taşınmazın tapu kaydı ve bilgileri, imar durumu, riskli yapı ise riskli yapı olduğuna dair düzenlenmiş belge, binanın elektrik, doğal gaz, su gibi aboneliklerin tümünün iptal edilmiş olması yeni yapılacak binanın imar çalışmaları, binanın elektrik, su, doğalgaz aboneliklerinin iptali gibi tüm bilgileri içeren belgelerle yıkım ruhsatı almak için ilgili ilçe ya da belde belediyesine bir dilekçe yazarak başvuruda bulunulabilir. 


Bu şekilde ilgili belediye size yıkım ruhsatını verir. Buna ilişkin belediyenin ilgili birimlerinin karar alması gerekir. Bu karara göre yıkım ruhsatı belge olarak düzenlenir. Yıkım ruhsatı kentsel dönüşüm çerçevesinde veya hiç kentsel dönüşüm çerçevesinde olmadan da alınabilir. Riskli binalarda yıkım kararı o binadaki kat maliklerinin 3'te 2 çoğunluğu ile alınır. Riskli yapılarda oturmak yerine bu yönetmelikten yararlanmak çok daha doğrudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat