Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yetişkinlerde pişik kaç günde geçer?

19,057
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yetişkinlerde pişik kaç günde geçer?

Pişiğin geçme süresini bir gün veya bir zaman dilimi ile sınırlayamayız. Her hastalıkta ve vücudun her patalojik durumunda olduğu gibi pişiğin geçmesi de kişiye göre değişir. Bebeklerde veya yetişkinlerde terlemeye bağlı olarak basit pişikler birkaç günlük tedavi ile giderilebilir. Ancak ilerlemiş, mantar hastalığına dönüşmüş pişik vakalarında iyileşme süresi 10 - 15 günleri, kimi zaman ayları bulabilir. Pişik süresini değil de tedavi sürecine hemen girilmesi gerektiğini bilmek daha faydalı olur. Çünkü tedavi edilmeyen pişikler ileri dönemde farklı patolojik sorunlara yol açabilir. 

Pişiği azaltmak için büklüm yerleri kuru tutulmalı ve birbirine değen bölgelerin teması engellenmelidir. Tedavi sürecinde iç çamaşırı, kıyafet, çorap seçimine dikkat edilmeli, doğal malzemelerden üretilmiş ürünlere yönelmeli; sentetik, naylon içerikli kumaşlardan yapılmış kıyafetlerden uzak durmalıyız. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat