Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yetersiz beslenen çocuklar için nasıl bir beslenme programı hazırlanabilir?

457
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yetersiz beslenen çocuklar için nasıl bir beslenme programı hazırlanabilir?

Çocukluk çağı  büyüme ve gelişme dönemi olduğu için beslenme çok büyük önem taşımaktadır. Ebeveynlerin çocuklarına  su içmenin önemi ve gerekliliği bilincini aşılamaları ve su içme alışkanlığı edinmelerini sağlamaları gerekmektedir. 


Çocukların beslenme programında günlük enerji ve besin öğesi ihtiyacını mevcut beslenme programı ile karşılayabilmesi büyük önem taşımaktadır.İhtiyaçların karşılanamaması durumunda beslenme yetersizlikleri ve bunlara bağlı hastalıklar görülebilir. Beslenme yetersizliği görülen çocukların  az ve sık beslenmesine dikkat edilmeli, iştahı açık olduğu dönemde de kilo kaybetmemesi için biraz fazla beslenmesi sağlanmalıdır. 

Çocuklarda görülen beslenme yetersizliğine sebep olan en büyük sorunlardan bir tanesi de abur-cubur tüketiminin fazla olmasıdır. Gün boyunca zamansız tüketilen aşırı şekerli ve/veya yağlı besinler, çocukların iştahını kapatarak büyüme ve gelişmeleri için gerekli olan esas besin maddelerini almalarına engel olur. Bu durumda ebeveynler çocuklarını beslenme konusunda eğitmeli ve her besin öğesinden beslenebilecek şekilde bir beslenme programı oluşturmalıdırlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat