Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeşil çayların özellikleri nelerdir?

26,269
kez izlendi
Puan: 4.43 / 5
Detaylı Açıklama

Yeşil çayların özellikleri nelerdir?

Siyah çay ile yeşil çayın arasındaki en önemli fark işlenme özelliğidir. Yoksa her ikisi de aynı bitkiden, camellia sinensis bitkisinden elde edilir. Yeşil çay toplandıktan hemen sonra buharlanıyor ve az, hatta neredeyse hiç okside olmuyor. Siyah çayda ise bu durum tam tersi olur. Dolayısıyla yeşil çay bugün son derece faydaları olduğu yeni anlaşılmış çaydır.

Yeşil çayı demlerken eğer şanslıysanız yaprağını bulup içebilirsiniz, ya hazır poşetlerde satılanları kullanabilirsiniz ya da tane halinde bulursanız, her yerde bulabileceğiniz kapalı süzgeçlerin içine (tea infuser) tanelerini koyup sıcak suda bekleterek içebilirsiniz.

Yeşil çayın faydaları

Yeşil çayın yağ yakmayı yardımcı olma, kolesterolü düşürme gibi pek çok etkisinden bahsedilebilir. Hatta dişteki çürükleri engellediği söyleniyor. 

Yeşil çayın en önemli özelliklerinden birincisi ise kanseri önleyici antioksidan olarak birçok doktor tarafından tavsiye edilmesidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat