Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeşil çay nedir?

10,715
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yeşil çay nedir?

Yeşil çay Çin'de çok uzun süredir tüketilen bir çay biçimidir. Yeşil ve siyah çay camellia sinensis bitkisinin yapraklarından üretilir. Ancak yeşil ve siyah çayın daha sonra gördüğü işlemler farklıdır. Yeşil çay, siyah çaya göre fermantasyona uğramaz, yani daha az işlem görür. Bundan dolayı yeşil çay daha fazla antioksidan içerir. 

Yeşil çayın içinde kateşinler, flavonoidler, polipenoller ve E vitamini vardır ve Japonya'da da en az Çin'deki kadar çok tüketilen bir çay çeşididir ve özellikle akşam yemeklerinden sonra tatlı vb. yiyecekler yerine tüketilir.

Yeşil çay, özellikle akşam yemeklerinden sonra tüketilirse, sindirime faydası dokunur. Bu anlamda günde çok fazla tüketemiyorsanız bile akşam yemeklerinden yarım saat sonra yeşil çay tüketerek, sindirim sisteminizi rahatlatabilirsiniz. 

Yemek yedikten sonra oluşabilen hazımsızlık, gaz, karın şişliği gibi şikayetlere karşı yemeklerden sonra içilecek 1 fincan yeşil çay, bu tür şikayetlerimizin azalmasına yardımcı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat