Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni Hyundai ix35 özellikleri nelerdir?

28,099
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni Hyundai ix35 özellikleri nelerdir?

Rahşan Gülşan ile Popüler Teknoloji programının yirminci bölümündeki konuklarından ilki daha önce birkaç modelini incelediğimiz Hyundai'den geliyor: Yeni Hyundai ix35. Son dönemde çok popüler ve insanların çok merak ettiği bir otomobil olan Hyundai ix35, özellikle başlangıç fiyatı ile insanların ulaşabileceği bir arazi aracı & şehir otomobili olma özelliğini taşıyor. Bu sınıf yeni gelişen ve şu anda da talebin çok yüksek olduğu bir sınıf. Şu anda bu sınıfın yıldızı Nissan Qashqai ancak bu sınıfta KIA da otomobil üretiyor. Dolayısıyla bu sınıfta çekişme çok sert ve firmalar ellerinden gelenin en iyisini en makul fiyatlara vermeye çalışıyorlar. 

Hyundai ix35, 1.6 litrelik benzinli motorlu, otomatik şanzımanlı, 135 beygir gücünde iki çeker bir otomobil. Hyundai ix35, dört çeker değil. Bu nedenle hayalinizde 4 çeker otomobil olmayabilir ancak bir 4 çekerin sunduğu pratiklik, konfor, geniş mekan gibi özellikleri sunabilen bir otomobil. Bu yüzden tercih edilebilir.

Hyundai ix35'in tasarımı çok başarılı. Güncellenmiş tasarımı benim çok hoşuma gidiyor. Hyundai ix35 çok daha modern, çok daha Avrupai bir çizgiye oturdu. Hyundai artık kendi tasarım dilini oturtmaya başladı bence. 

Bir araç seçiminde sürücünün muhatap olduğu bölüm, en önemlisi. Otomobil ile ilgili gerçek fikri orası veriyor. Hyundai ix35'te çok donanımlı görünen bir ön panel ile karşı karşıyayız. Ancak ön panelde güzel bir LCD ekran eksikliği var. Hyundai bu konuda biraz cimri davranmış. 

Hyundai ix35'in başlangıç fiyatı 63 bin lira. Aslında gayet mantıklı bir fiyat söz konusu ama bizim kullandığımız versiyon Elite versiyon. Fazladan iki adet sunroof'umuz, deri koltuklarımız var. İstersek cep telefonumuzu bağlayabiliyoruz bluetooth aracılığı ile. Tatminkar bir müzik sistemimiz var. 

Hyundai ix35, yüksek ve ferah bir otomobil. Pencereler güzel tasarlanmış. Kendimizi klostrofobik bir alanda hissetmiyoruz. Otomobilde aynı zamanda minik şıklıklar da var. Örneğin gözlüklük, sürekli gözlük kullananlar için çok güzel bir özellik. 

Bu kasayı ekonomik bir şekilde ilerletmek için tam anlamı ile yeten bir motor özelliği olduğunu söyleyemiyoruz. Hyundai ix35'in yakıt tüketimi bence biraz yüksek. Farklı şehir ve arazi şartlarında kullandığımız Hyundai ix35 yakıt anlamında oldukça cömert davranıyor. 

Hyundai ix35'in çekişi hiç fena değil. Çok sert yokuşlarda hiç bağırmadan, insanı yormadan, size herhangi bir psikolojik baskı yüklemeden hareket ediyor. Eskilerin deyimi ile yokuşları keçi gibi çıkıyor. 

Yeni Hyundai ix35, modern bir şehirli otomobil. Bundan fazlasını, özellikle size bir arazi deneyimi vaad etmiyor çünkü iki çeker bir otomobil. Dolayısıyla beklentilerin çok yüksek olmasını engellemek lazım. Ama bu otomobil birazcık prestij sunuyor.  

Hyundai ix35'in yol tutuşu bazı koşullarda biraz sıkıntı yaratabiliyor. Çünkü ağırlık merkezi çok yüksek ve Hyundai yumuşak süspansiyon tercih etmiş. Aslında iyi de etmiş çünkü şehir koşullarında ve ülkemizdeki gibi bozuk yollarda yumuşak süspansiyon bir artıya dönüşüyor. Ancak yumuşak süspansiyon aynı zamanda yol tutuşundan da bir miktar ödün vermek anlamına geliyor. Çok ciddi bir yol tutuş sorunu yaşamadım ama otomobilin virajlarda yatması insanı biraz tedirgin edebiliyor. Dolayısıyla Hyundai ix35'i biraz daha mantıklı ve aklı başına kullanmak lazım ki, zaten Hyundai de bunu düşünüp otomobilin son hızını 160 km olarak belirlemiş. 

Hyundai Hyundai ix35'te geri görüş kamerasını aynanın içine eklemiş. Bu da geriye bakarken aynadan güvenlik almanızı sağlıyor ve ekstra ekran koyma ihtiyacını ortadan kaldırmış.

Hyundai ix35, fiyatı ile, tasarımı ile göz dolduran, son günlerde insanların prestij getirme arzusuna çalışan bir otomobil. Bu anlamda, bu sınıfta; iki çeker arazi görünümlü otomobiller arasında tercih edilebilir bir model. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat