Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni Hyundai i20'nin genel özellikleri nelerdir?

42,356
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni Hyundai i20'nin genel özellikleri nelerdir?

Bundan haftalar önce Hyundai i10'u test etmiştim ve bakın nasıl duygular yaşamıştım:

"Hyundai i10'a bindiğinizde fikirler tamamen değişiyor. Çünkü otomobil dışarıdan çok minik görünüyor ama kapısını açtığınızda bir genişlik ile karşılaşıyorsunuz. Sanırım bu otomobili kullanırken söyleyeceğiniz kelime sürekli şu: Küçümsemeyin. Bu otomobil hakikaten kendini kullandırdıkça sevdiren, her kilometrede birazcık daha iyi hissettiren bir otomobil. Bu sınıf otomobillerde görmeye pek alışkın olmadığımız direksiyondan kumandalar mevcut. Süspansiyonu tangır tangır değil, rüzgar sesini çok güzel kesiyor. Hyundai i10 beni son zamanlarda çok etkileyen otomobillerden biri olmayı başardı, küçük otomobil sınıfına bakışımı değiştirdi adeta. Bu nedenle Hyundai i10'u size gönül rahatlığı ile tavsiye ederim."

Gördüğünüz gibi Hyundai i10 benim için bir şok olmuştu ve çok beğenmiştim. 

i20, Hyundai'nin çok önemli bir modeli. Hyundai bu modele çok önem veriyor. Her detayında da bunu görüyoruz. Bakalım i20 de, i10 kadar keyif veren bir otomobil mi şehir içinde...

Hyundai'nin 1.2 litre, 84 beygir motorlu benzinli versiyonunu kullanıyorum şu anda. Tasarım ilk anda kendini hissettiriyor. Artık Hyundai'de her şey değişmiş durumda. Hyundai o eski imajından kesinlikle kurtuluyor. Özgün, keyifli tasarımlar mevcut. Örneğin kullandığım otomobilde iki renkli bir tasarım yapılmış. Bu da çok modern, keyifli bir görünüm yaratıyor. 

Hyundai i20'de göstergeler, orta konsolun tasarımı çok kullanıcı dostu ve gayet keyifli. Yalnız müzik sistemi, eğlence sistemi tavanı açtığınızda çok rahat görülemeyebiliyor, karanlık kalıyor. Hele bir de farları yakarsanız biraz daha kararıyor. Otomobilin tasarım sıkıntılarından biri bu. 

Hyundai çok özen göstermiş bu otomobile. Bu da her detayda kendini gösteriyor ve kendinizi orta sınıf bir otomobilde hissediyorsunuz. Koltuk oturma pozisyonu gayet başarılı. Arka diz mesafesi çok geniş ki bu, bu sınıftaki bir otomobil için önemli bir özellik. Bagaj hayli geniş. En azından Ford'un Fiesta modelinden daha geniş olduğunu biliyoruz. 

Hyundai i20 hakkında daha fazla bilgi almak için videomuzu izleyebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat