Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni ehliyet alanlar trafiği sıkıntıya sokmamak için nelere dikkat etmeli?

6,834
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni ehliyet alanlar trafiği sıkıntıya sokmamak için nelere dikkat etmeli?

Türkiye'deki sürücü eğitimi sistemindeki sıkıntılar ehliyet sahibi olan kişilerin trafiğe yeterli bilgi ve sürüş tecrübesi olmadan çıkmasına neden oluyor.  Bu da trafikte ciddi sıkıntıları beraberinde getiriyor.

Tecrübesiz ve bilinçsiz sürücüler çoğu zaman trafiği tehlikeye düşürebilecek hatalar yapabiliyor. Bu nedenle eğer yeterli tecrübeye sahip değilseniz yeteri kadar pratik yapmadan sadece ehliyetim var diye trafiğe çıkmayın. Bu hem sizin hem de diğer sürücü ve yayaların can güvenliği için çok önemli bir nokta.

Ehliyetinizi aldınız ama yeterince sürüş tecrübeniz yok. Bu durumda trafiğe çıkmanız pek doğru olmaz. Direksiyon, ayna, sinyal ve trafik kuralları konulara hakim olmak için boş ya da trafiğin az olduğu yerlerde bol bol egzersiz yaparak kendinizi eğitmeli, hatta gerekirse bir hoca ya da tanıdığınız deneyimli bir sürücüden ders almalısınız. Böylece yaşanabilecek sorunları yaşanmadan önlemiş olursunuz.

Acemi sürücülerin acemiliklerini atması için en az 2-3 ay düşük trafik yoğunluğu olan yer ve saatlerde deneyim kazanmaları şart. Ehliyet sizi kazalardan korumaz ama deneyim korur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat