Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni doğan bebeğe gece-gündüz farkı nasıl öğretilir?

78,788
kez izlendi
Puan: 4.69 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni doğan bebeğe gece-gündüz farkı nasıl öğretilir?

Bebekler gündüz saatlerinde 2,5 en fazla 3 saatten fazla uyumamalıdır. Mutlaka uyandırmalısınız. Uyandırmak çok kolay olmayacak. 1-2 gün uğraşmanız gerekebiliyor. Çünkü bebeklerin gece gündüz mevhumu yok. Biz öğretiyoruz.

Bebek gece gündüzü bilmez

Bebek gündüzleri gündüz gibi uyumalı. Yani sessizlik, ışığı kapatmak, odayı karartmak yok. Bebek gündüz aydınlık, seste, doğal sesleri duyarak, sokaktan gelen gürültüleri, kapının zilini, mutfaktaki bulaşık seslerini duyarak uyumalı.

Geceleri ise uykuya giderken herkes, ev ahalisi, bebeğin odasında ışıkların tamamen kapatılması gerekiyor ve böylece bebek gece gündüz farkını öğreniyor.

Gündüz uykusu çok uzamasın

Gündüzleri 2,5-3 saatte bir bebeği mutlaka uyandırın. Uyandırmak için de altını açın, üzerini çıkarın ve yüzünü yıkayın. Tamamen uyandığında bebeğinizi emzirin, tamamen uyanmadan meme emzirmeye kalkarsanız bebek tekrar uykuya dalacaktır.

Ama geceleri prematüre değilse, doğum kilosu düşük değilse bebeğin gece uyuyor ve uyuyan bebekleri gece emzireceğim diye uyandırmak son derece anlamsız. Gece uyuyan bebekleri bırakıyoruz uyusun.

Ama bebeğimize gece gündüz kavramını öğretmek için gündüz gibi uyutuyor, 2,5-3 saatte bir kaldırıyoruz. Geceleri de uzun ve rahat uyumasını sağlamak için küvetin içerisine ılık bir su hazırlayıp yüzdürebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat