Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni ay nedir?

4,161
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yeni ay nedir?

Yeni ay, Ay ve Güneş'in bir araya gelmesidir. Güneş her ay bir burcu ziyaret eder. Yolculuğu tam 30 gün sürer. Ay ise aynı hızda hareket etmez. Güneş'in bir burç değiştirmesi sırasında Ay tüm burçları gezerek Güneş'i yakalar ve gökyüzünde bir araya gelirler. Yeni ay dönemlerinde biz gökyüzüne baktığımızda Ay'ı göremeyiz. En karanlık zamandır. Dolayısıyla yeni ay, yeni tohumların ekildiği, bazen içsel olarak kararsız olduğumuz, enerjinin biraz baskılı olduğu zamanlardır. Ama yeni ayın gerçekleşmesi ile motivasyonumuz daha yükselir


Yeni ayın gerçekleşmesine günler kala, yani yeni aydan bir iki gün öncesinde enerji zorlayıcıdır. Yeni ay gerçekleşir ve onu takip eden birkaç gün sonrasında da genel olarak enerjiler yükselir, rahatlama yaşanır ve motivasyon bu günlerde artmaya başlar. 

Yeni ayın olduğu akşamlar ve bir gün sonrası ya da o civarlarda öncesinde biraz baskılı hissettiğimizi biliyoruz. Yeni ay ile birlikte kendi içerisindeki konular ve durumlarda, "hayatımda bunu istiyorum" diyerek dileklerde bulunabilir, iyi niyetli girişimler yapabiliriz. 

Aynı zamanda bu dönemi daha farkında yaşayabiliriz. 

Çünkü yeni ay bir şeyin tohumunun ekildiği zamandır. Dolunay da fidan ve meyve kısmıdır. Yeni ay zamanları iyi düşünmeli, pozitif bakış açısı geliştirmeliyiz. 

Yeni ayın gerçekleştiği konularda ise hayatımızda yeni farkındalıklar katmamız da yeni ayı iyi değerlendirmenin bir başka yoludur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat