Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yemek seçiminde çocukların istekleri arasında kalan anneler doğru tercihi nasıl yapmalı?

79,580
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yemek seçiminde çocukların istekleri arasında kalan anneler doğru tercihi nasıl yapmalı?

Çocuklar genellikle yemesi kolay, basit ve eğlenceli ürünleri tüketmeyi severler, makarna, pilav, köfte ve abur cubur gibi. Ancak anne babalar beslenme konusunda çocuklarına her zaman lider olmalıdır. Çocuklar market alışverişinden, sofranın kurulmasına kadar beslenme süreçlerine, anne babaları tarafından dahil edilmeli, yemek  bir zorunluluktan çıkarılarak keyifli ve ailece yapılan ortak bir etkinliğe dönüştürülmelidir.

Anne babalar, beslenme düzenini oluştururken çocuklarını doğru yönlendirebilmek adına sağlıklı aynı zamanda keyifli yiyecekler tercih etmelidir. Hem ana öğünlerde hem ara öğünlerde çocuğa alternatifler sunmalı ve onun tercihlerine saygı göstermelidir. Ana öğünde ıspanağı peynirle, yoğurtla ya da börek olarak çocuğa sunmak o sebzeyi keyifli bir yiyecek haline getirecektir.

Ara öğünler için de yine ebeveynler doğru atıştırmalık seçenekleriyle çocuğa gitmelidir. Ara öğünlerde süt, yoğurt, dondurma gibi süt içeriği zengin ürünler; taze ve kuru meyveler, ceviz, fındık ve badem gibi yemişler alternatifler arasında yer alabilir. Önemli olan anne ve babanın çocuğun beslenmesinde dayatan rolünde değil, kontrol ve organize eden rolde olmasını sağlamaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat