Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yazın kuru cildi olanlar evde nasıl bir yüz bakımı yapabilir?

1,418
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yazın kuru cildi olanlar evde nasıl bir yüz bakımı yapabilir?

Yazın kuru ve nemsiz ciltler ile hassas ciltler güneş ışınlarının zararlı etkilerinden ciddi şekilde korunmak için doğal meyvelerden yapılan maskeleri uygulayabilirler. 15 yaşından itibaren herkesin doğal meyvelerden yapabileceği cilt maskeleri mevcuttur. Kayısı, avocado ve muz maskesi sıklıkla önerilir. 

Kayısı maskesi yardımıyla cildin antioksidan özelliği kullanılarak vitaminler cilde aktarılır. Avokado da cilde ciddi oranda E vitamini takviyesi yapar. 

Kuru ciltler için kayısı maskesi yaparken olgunlaşmış kayısıları kullanabiliriz. Seçtiğimiz birkaç adet kayısıyı küçük parçalara ayıralım. Bu parçaları kaşık yardımıyla ezelim. Ardından yarım tatlı kaşığı süt katalım. Bir tatlı kaşığını tam doldurmayan bir ölçüde bal ekleyerek karışıma ilave edelim. 

Malzemeleri kap içerisinde bulamaç haline getirdikten sonra yulaf unu katalım. Eğer cildiniz çok kuru ise, bu karışıma birkaç damla zeytinyağı katabiliriz. Son olarak haftalık maskeyi temiz cilde uyguladıktan sonra 20-25 dk kadar bekletelim. Süre tamamlanınca su ve pamuk yardımıyla maskeyi temizleyelim.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat