Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yazın çocuklar ne tür içecekler tüketebilir?

136
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yazın çocuklar ne tür içecekler tüketebilir?

Sıcaklar bastırınca vücudun su kaybı da artmaktadır. Yazın çocuklar Bu ihtiyaçlarını çoğu zaman gazoz gibi asitli içeceklerle karşılanmaya çalışmaktadırlar. Arkadaş çevresi ve çocuğun bilinçsiz olması yaz aylarında arkadaşlarıyla oynarken yanlış içecek seçimleri yaparak sağlıklı bir beslenme profili çizmesine sebep olur. Bu konuda en büyük görev aile bireylerine düşmektedir. 


İlk olarak çocuğa su içmenin gerekliliği ve yararlılığı bilincini aşılayarak genel olarak saglıklı içeceklere yönelmesi sağlanmalıdır. Asitli içeceklerin en başta mide problemlerine sebebiyet verebileceğini bilmeliyiz ve çocuklarımıza bu konuda eğitim vermeliyiz. Bu tür içecekler midede ciddi yanmalara, ülserlere, gastritlere sebebiyet verebiliyor, bunun dışında içeriğinde fazla şeker karbonhidrattan dolayı karaciğerdeki yağlanmaya hızlı kilo alımına sebebiyet verebiliyor.

Asitli içeceklerin tüketilmemesi gerektiğini vurgulayan Yemekle birlikte tüketiyorsak ciddi anlamda sindirim problemlerine sebebiyet verebilir. İnsanlar asitli içecek içtiğinde rahatladıklarını daha kolay sindirdiğini düşünüyor ama bu durum çok yanlıştır. Özellikle asitli içeceklerin bahar ve yaz dönemlerinde tüketimi çok  artmaktadır. Bu da çocukların içecekler almasına ve gereksiz kalori almalarına sebep olmaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat