Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaz sivilcesi olanlar evde neler yapabilir?

2,124
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yaz sivilcesi olanlar evde neler yapabilir?

Yaz sivilcesi olan insanlarda her yaz döneminde tekrar eden sivilce oluşumları görülebilir. Çok basit önlemler alarak yaz sivilcelerinin oluşmasını önleyebiliriz. Örneğin yüzün ve gövdenin belli aralıklarla yıkanması, üzerindeki cansız derinin soyularak yağ tabakasından temizlenmesi ve gün içinde oluşan toksiklerden arındırılması, yaz sivilcelerini önlememize yardımcı olur. 

Cildi temizleme işlemi yaparken kozmetik ürünlerden faydalanabiliriz. Kozmetik ürünler içinden kapatıcı özelliği olan pudra gibi ürünlerden kaçınmamız gereklidir. Özellikle yağ bazlı kapatıcı ürünler yaz sivilcelerini tetiklemektedir. 

Yaz sivilcelerini önlemek için alkol bazlı temizleyici ürünler yerine su bazlı kozmetik ürünleri tercih edebiliriz. Yüzü temizleme amaçlı kullanılan tonik gibi ürünlerde su bazlı olanları özellikle tercih etmeliyiz.

Kişinin genel olarak, gündüz sıcak ve nemli saatlerden uzak durması ve belli aralıklarla güneş koruyucu kullanması yaz sivilcelerini engellemek açısından faydalı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat