Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaz sivilcesi nedir?

6,296
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yaz sivilcesi nedir?

Yaz sivilcesi, deri üzerinde genellikle yazın görülen kabarık oluşumlardır. Halk arasında akne olarak tabir edilen kabarıklıklar aslında tam olarak yaz sivilcesi değildir. Akneler daha çok ergenlik döneminde görülen sivilcelerdir. 

Yaz sivilceleri özellikle yaz sıcaklarının tetiklediği, sıcağa bağlı olarak büyüyen ama akneye benzemeyen sivilcelerdir. Yaz sivilcelerinin dış görünümü siyah ya da beyaz olabilir. Bazen kapalı kabarcıklar olarak cilt altında da gözlenebilirler. 

Yaz sivilceleri aknelerden daha hafif bir seyre sahiptirler. Fakat bazen yaz sivilcelerinin tedavisinde zorluklar yaşanabilir. Yaz sivilcelerinin güneş ışığı altında daha kolay görünebilmesi, kişileri daha fazla rahatsız eder. Bu durum tedaviyi zorlaştırır.

Yaz sivilcelerinin tedavisinde her zaman hekime başvurmak zorunlu değildir. Çok basit şekilde evde uygulanabilecek tedavi yöntemleri de mevcut. Basit soyma işlemleri ya da deri bakım işlemleri ile yaz sivilceleri giderilebilir. Yaz sivilcelerinin oluşmaması için çok basit önlemler alınabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat