Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yavru köpekleri nereden almalıyız?

60,946
kez izlendi
Puan: 4.85 / 5
Detaylı Açıklama

Yavru köpekleri nereden almalıyız?

Yavru köpek aldığımız yer yavrunun hem karakteri, hem de sağlığıyla alakalı. Özellikle sağlık problemi yaşamamak için dikkat edilmesi gereken nokta, köpeğin nereden alındığı.

Bizim öncelikli tavsiyemiz annesi babası bilinen, aşıları yapılmış bir arkadaşınızın köpeğinin yavrusu ya da tanıdığınız bir ailenin köpeğinin yavrusunu almak.

Evde doğanları tercih edin

Hem anne hem baba aşıları ve sağlık kontrolleri yapılmış olduğu için, doğacak yavrular annenin yanında gerekli sürede kalabileceği ve birebir gözlem altında olabileceği için bu kaynaklı yavrularda çok az sağlık problemi yaşıyoruz.

Onun için bizim tavsiyemiz öncelikle sahibi bilinen, evde doğum yapan ve anne babası yine veteriner hekim kontrolünde olan köpeklerin yavruları.

Onun dışında tabii ki her ırkın üretimi evde yaşayanlar ya da hasta sahiplerimiz tarafından yapılmıyor. Dolayısıyla çok farklı ırklar istediğinizde böyle bir seçeneğiniz olmayabiliyor.

Karne, secere ve daha fazlası

Bu durumda da pet shoplara gitme gerekliliği var. Pet shoplarda özellikle karnesi, yapılan aşılar, siz alana kadar geçtiği sağlık kontrollerinin bilgileri mutlaka alınmalı.

Bunlar dışında secere dediğimiz, alacağınız köpeğin daha önceki aile özelliklerini gösteren, ırk özelliklerini gösteren belgenin kontrol edilmesi. Bu köpeğin nereden geldiğine dair bir sertifikadır, garantidir.

Doğru pet shop seçimi

Pet shop seçiminde de özellikle problem yaşadığınızda sizin arkanızda olabilecek kurumları tercih etmekte fayda var. Ciddi yerler olmasına dikkat etmeliyiz.

Şunu hiç unutmayalım, pet shoplarda bir arada bulunan çok sayıdaki köpekten bir tanesinin bile hasta olması diğer köpeklerin de hastalanacağı anlamına gelir.

Onun için öncelikle tanıdığımız ya da bir şekilde duyduğumuz, hekim kontrolünde olan bir anne babanın evinde bakılmış ve doğumu evde yapılmış yavruları almakta kesinlikle fayda var.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat