Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yavru köpek alırken ırkından nasıl emin olabiliriz?

98,687
kez izlendi
Puan: 4.69 / 5
Detaylı Açıklama

Yavru köpek alırken ırkından nasıl emin olabiliriz?

Yavru köpek almadan önce ırk özelliklerini mutlaka araştırmak gerekir. Köpeğin ırkına uygun dış görünüşü ve karakterinin olması elbette bize bir fikir verecektir. Ama bir profesyonele danışmak her zaman daha doğrudur.

Köpeğiniz ne kadar safkan?

Anne ve babası belli olan köpekler hekim kontrolünde olduğundan problem yoktur. Ancak pet shoptan köpek alacağınız zaman sizi yanıltmaya çalışanlar olabilir. Dolayısıyla yetkiliden köpeğin secere belgelerini istemenizde fayda var.

Secere, aldığınız köpeğin daha önceki ailesini kuşak kuşak gösteren, onların özellikleri ve ırkları hakkında bilgi veren belgedir. Bu tamamıyla yasal bir belgedir ve bize aldığımız köpeğin hangi anne babadan geldiğini gösterir.

Secerenin üzerinde bulunan numaranın, köpeğinizin çipinde veya kulağında bulunan numara ile aynı olması gerekir. Bu sayede aldığımız köpeğin sertifikasının gerçek olduğundan emin olabiliriz.

Pahalı köpek mutlaka safkan değildir

Bir yavru köpeğin pahalı olması ırk özelliklerini daha iyi taşıdığı anlamına gelmez. Tabii bazı ırklar daha pahalıdır ancak bunun nedeni, o ırkın yarışmalarda veya dünya çapında bazı ödüllere sahip olmasıdır.

Bunun dışında köpeğinizin gerçekten orijinal ırk olup olmaması arasında bence hiçbir fark yok. Bence sokak köpeği ya da orijinal ırk hepsi bir. Ancak belli ırktan köpek sahibi olmak isteyen kişiler bahsettiğimiz noktalara dikkat etmeli.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat