Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yavru kediler nasıl temizlenmeli?

59,613
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yavru kediler nasıl temizlenmeli?

Kediler kendilerini temizleme içgüdüsü ile doğarlar. Bu yavru kedilerde gelişmiş ve güçlü bir güdüdür. Anne kedi, sütten kesilene kadar yavru kedinin temizliğini üstlenir. Onu yalayarak kir ve parazitlerden arındırır. Yavru, kendi kendine hareket edebilir hale geldiğinde artık kendini yalayarak temizlemeye başlar. 2 aydan sonra artık tamamen kendi kendilerini temizleyebilirler.

Ancak kedi sahipleri kedi henüz yavru iken onu taramaya ve fırçalamaya alıştırmalıdır. taramak ya da fırçalamak kedinin tüy sağlığı için önemlidir. yavruyken taranmaya alıştırılmayan kediler sonradan bununla ilgili ciddi sorunlar yaratabilir. Fırçalama ya da tarama işlemi yapılırken özenli davranmak gerekir. Yavru kedi fazla bastırmadan, tarakla masa yapılır gibi taranmalıdır.

Yavru kedilerde diş değiştirme dönemlerinde ağız kokusu olabilir. Bu süreçte veterinerden destek alınabilir. Kediler normalde dışkılama ve idrar sonrası anüs ve çevresini temizleyebilir. Ancak ishal vs. durumlarda kendilerini tam olarak temizleyemeyebilirler. Bu tür durumlarda, yani ortada dışkı artığı, koku vs. var ise kedi sahibi alkol içermeyen bir ıslak mendil ile burayı temizleyebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat