Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yavru kedi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

13,405
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yavru kedi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yavru kedi alırken öncelikle nasıl bir kediye sahip olmak istediğinize karar vermelisiniz. Evinizin şartları, evinizdeki bireylerin kedilere karşı tutumu, evinizdeki bebek ya da çocuklar, temizlik alışkanlıklarınız vs. gibi faktörleri göz önünde bulundurarak almalısınız.

Kedi sahiplenme yoluna gidebilirsiniz. Kedi sahiplenmek için başvurabileceğiniz birçok veteriner kliniği ve barınak vs. bulabilirsiniz. Sahiplendirme yapılan yerlerde birçok ırk kedi de bulunabilir. Unutmayın birçok sokak kedisi de aslında bir ırka mensuptur.

Kedi alırken dikkat etmeniz gereken bir nokta da kedinin yaşıdır. Alacağınız yavru kedinin 8 haftalıktan daha küçük olmamasına dikkat edin. Daha küçük ise yeterince anne sütü almamış, kardeşleri ile ya da annesi ile sosyalleşememiş demektir. Yetersiz anne sütü alması yavrunun bağışıklık sisteminin zayıf olmasına neden olur. Hemcinsleri ile sosyalleşememesi ise tırmalama, ısırma vs. gibi davranış sıkıntılarına yol açabilir.

Yavru kedi alırken, hareketli ve çevresi ile ilgili olanları tercih edin. Kulaklarını kontrol edin. Herhangi bir enfeksiyon vs. varsa müdahale ettirin. Alacağınız kedinin gözlerinde ve burnunda akıntı, çapak vs. olmamasına dikkat edin. Pire kontrolünü mutlaka yapın ya da yaptırın. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat