Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yatırımcı vizesi başvurusuyla Amerika göçmenliği için ne yapmak gerekir?

890
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yatırımcı vizesi başvurusuyla Amerika göçmenliği için ne yapmak gerekir?

Amerika'ya yatırımcı vizesi aracılığıyla göçmenlik başvurusu yapmak için kişinin en az 500.000 dolar sermayeye sahip olması gerekir.

Yatırımcı vizesi 2 türe ayrılır:

- Yatırımcı vizesi ile başvuru yapabilmek için 500.000 Usd'lik meblayı önceden belirlenmiş projeye yatırmak gerekir. Bu projeye yatırılan meblanın en az 5 yıl boyunca kalması gerekir.


- Yatırımcı vizesi ile başvuru yapabilmek için 1.000.000 dolar meblayı belirlenmiş projeye yatırmak gerekir. Bu projeye yatırılan meblanın 5 yıl boyunca kalması gerekir.


Yatırımcıya 2 yıl geçici 2 yıldan sonra ise daimi green card verilir. Daimi green card 10 yıl sürelidir. Kişi, 5 yıl geçtikten sonra Amerika vatandaşlığına başvuru yapabilir. Amerikan vatandaşı olduktan sonra yaptığı yatırımları geri alarak vatandaşlığını devam ettirebilir.


Yatırımcı vizesinde dikkat edilmesi gereken kriter yatırım yapılacak olan projenin seçimidir. Yatırılan meblada bir projeden hisse alıyorsunuz. 5 yıl sonra paranızı geri alırken projenin 5 yıl sonraki değeri üzerinden yaptığınız yatırım hesaplanarak paranızı alıyorsunuz.


Yatırımcı vizesinde maddi kayba uğramamak için projenin ve bölgenin seçimi, ekonomik alt yapının araştırılması önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat