Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yatak odası dekorasyonunda hangi renkleri kullanabiliriz?

1,287
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yatak odası dekorasyonunda hangi renkleri kullanabiliriz?

Yatak odası dekorasyonunda renk seçimi çok önemlidir. Çünkü yatak odaları uyku kalitemizi belirleyen alanlardır. Dolayısıyla bu tarz yerlerde, dinleneceğimiz alanlarda pastel, nötr renkler kullanmak gerekir. Çok fazla canlı renkleri yatak odalarına sokmak doğru değildir. Örneğin kırmızı son derece aktif ve canlı bir renk olduğu için uyku kalitenizi bozacaktır. Bu nedenle yatak odasında kullanmamakta fayda vardır. Mor renk de depresif etkileri olan bir renktir. Mutsuz olmanıza ya da mutsuz uyumanıza yol açabileceğinden yatak odalarında daha sade, nört, soft renklere yönelmek doğru olur. 

Yatak odasında mutlaka canlı renk kullanmak istiyorsanız, belli yerlerde lokal olarak veya aksesuarlarda kullanmak yeterli olacaktır. Daha fazlası uyku kalitesini bozar. Sakinliği de alır. 

Yatak odasında çok fazla aksesuar kullanmak yine alanlarımızda ciddi olumsuz etkilere yol açar, karışıklığa neden olur, mekanda huzurlu dinlenme ortamı sağlanmasını önler. Bu nedenle yatak odası için aksesuar seçiminde daha dingin, daha sade objelere ve renklere yönelmek doğru olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat