Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaşlılık lekesi nasıl giderilir?

1,985
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yaşlılık lekesi nasıl giderilir?

Yaşlılık lekeleri genel olarak tıbben ikiye ayrılır. Biri, lentigo olarak adlandırdığımız düz, deriden kabarık olmayan lekelerdir. Bunlara büyük çil olarak da ad verebiliriz. Genellikle 35'li - 40'lı yaşlardan sonra ortaya çıkar. Yüz bölgesinde, el sırtlarında veya vücutta olabilir. 

Yüz bölgesindeki lekeler genellikle kişiyi rahatsız edebilir. Bu tür lekelerin rengi de kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazen siyaha yakın olur, bazen açık kahverengi olur. Lentigo olarak adlandırılan yaşlılık lekelerinin tedavisinde başlıca kriyoterapi olarak adlandırılan buz tedavileri kullanıyoruz. Bunun yanı sıra kimyasal peelingler, lazer tedavileri kullanılıyor.

Lazer olarak karbondiyoksit, erbium lazerler, fraksiyonel lazerler veya IPL denen ışık sistemleri başlıca kullandığımız tedavi yöntemleri arasında bulunur. 

Yaşlılık lekelesinin derinliği tedavinin sonucunu belirlemekte çok önemli bir rol oynar. Eğer yüzeyel bir leke ise, 1 - 2 seansta hemen sonuç alınabilir, ancak derin bir leke ise bu seans sayıları 5 - 6 seansa kadar çıkabilir.

Yaşlılık lekelerinin tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu kişinin ten yapısı ve ten rengidir. Koyu tenliler özellikle dikkatli olmalıdır. Leke tedavisini yaz aylarında yapmamak, kış aylarında uygulamak daha sağlıklı netice verecektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat