Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaşam Bankası'nda kordon kanı ve dokuları saklanırken ne tür tedbirler alınır?

12,481
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yaşam Bankası'nda kordon kanı ve dokuları saklanırken ne tür tedbirler alınır?

Yaşam Bankası'nın Ankara'daki laboratuvarında azot tankları içinde muhafaza edilen tüm kanlar 24 saat gözlem altında bulunmaktadır. Sürekli bir biçimde ısı kontrolü sağlayan sistemler, acil durumlar için jeneratörler ve bildirim sistemleri ile donatılmıştır. Saklama tankı çelik titanyum alaşımlı çift cidarlı bir tanktır. Her türlü darbeye karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca Ankara deprem bölgesi olmadığından güvenlik anlamında daha avantajlı olduğumuzu düşünüyoruz. Aslında saklama tankının elektrikle bir bağlantısı bulunmuyor. Yalnızca kontrollü dondurucu aşamasında elektriğe ihtiyacımız oluyor, bunun için de güçlü bir UPS ve jeneratör sistemimiz mevcut. Ayrıca, yedek sıvı azot tankları ile güvenlik kameraları mevcuttur.

Bununla birlikte Yaşam Bankası olarak kordon kanı sözleşmemizde de açık bir şekilde belirtilen şekliyle firmamızın herhangi bir nedenle faaliyetine son vermesi hallerinde, dondurulmuş olan kordon kanı, tarafımızdan ailenin talep ettiği başka bir kordon kanı bankasına nakledilir. Ayrıca savaş gibi olağanüstü haller hariç, diğer tabii afetler veya kusur nedeniyle kordon kanının kullanılamaz hale gelmesi durumunda ve kordon kanı toplanmış olan çocuğun tıbbi ihtiyacının doğması halinde, bankamız yurtiçi ve yurtdışı kaynaklardan uygun dokunun tedariki için gerekli her türlü işlemi yapmayı ve masraflarını karşılamayı kabul ve taahhüt eder. Bu taahhüdümüz, ilgili yönergede belirtilen doğrultuda Zürih Sigorta tarafından sigortalanmış durumdadır.

Yani olası tüm aksaklık ihtimalleri düşünülüp ilgili önlemler alınmış durumdadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat