Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yasaklanan Youtube'a nasıl girilir?

162,874
kez izlendi
Puan: 4.26 / 5
Detaylı Açıklama

Yasaklanan Youtube'a nasıl girilir?

Engelli Youtube'a ulaşmak için pek çok farklı yöntem var. Bunların başında DNS değiştirme, İnternet'e bir sanal ağ üzerinden, yani VPN üzerinden bağlanma veya ilgili siteye benzer yöntemleri kullanarak ulaşan Proxy siteleri kullanmak sayılabilir. Şimdi gelin hepsini teker teker inceleyelim.

Yasaklı Youtube'a girmek amacıyla bir Proxy sitesi bulmak için Google'da "free proxy sites" şeklinde arama yapabilir ya da hidemyass.com gibi çok bilinen siteleri kullanabilirsiniz.

Ancak kullanacağınız Proxy sitelesine girerken, güvenilir olup olmadığı hakkında ufak bir araştırma yapmanız, kullanıcı yorumlarına bakmanız gerekiyor çünkü zararlı görünen sitelere girmek virüslerle uğraşmak anlamına da gelebiliyor. Bu nedenle bilgisayarın güvenlik uyarısı verdiği sitelere girmemek gerekiyor.

Youtube'a girmek için DNS adresinizi de değiştirebilirsiniz. Fakat özellikle çok sık kullanılan DNS adresleri yasaklanabildiğinden, engelli sitelere giriş yapabilmek için İnternet'ten araştırarak her zaman en güncel olan adresi bulmak gerekiyor.

Bunun yanı sıra akıllı telefon ve tabletlerde Youtube'a girmek için VPN de kullanabilirsiniz. Bunun için Google Play ya da Apple Store'dan "Hotspot Shield" ya da "Onavo Protect" programlarını indirmeniz yeterli. 

Ancak bu tür sanal özel ağlar üzerinden bağlanmak, akıllı telefon ve tabletlerin şarjını çok hızlı tükettiğinden, yasaklı sitelerle girmediğiniz zamanlarda VPN bağlantısını pasif hale getirmenizi öneririz. 

Tüm bunların dışında, Youtube'a girmek için Zenmate uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bir Google Chrome eklentisi olan Zenmate'in çalışma prensibi çok basit ve bilgisayarınıza zararı yok. Sadece İnternet bağlantınızı biraz yavaşlattığını söyleyebiliriz. Bunun için de sadece yasaklı sitelere girişte Zenmate'i açabilir, diğer zamanlarda uygulamayı pasif hale getirebilirsiniz.

Bu yolları izleyerek artık kolaylıkla Youtube'a girebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat