Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaprak porselenin yapımı ne kadar sürer?

29,045
kez izlendi
Puan: 4.43 / 5
Detaylı Açıklama

Yaprak porselenin yapımı ne kadar sürer?

Yaprak porselen yapımı ilk olarak yapılma sebebine bağlıdır. Eğer bir gülüş tasarımı yapılıyorsa işin içerisinde diş eti denilen pembe estetik de varsa o zaman bu işin süresi değişir. Pembe estetik önce elde edilip daha sonra beyaz estetiğe geçilir. 

Pembe estetiği elde etmek için şu an çok daha hızlı olan sert doku lazerleri kullanılarak daha hızlı pembe doku estetiği elde edilir. Pembe doku estetiği elde edildikten sonra porselen lamina yapımına başlanabilir. 

Porselen lamina yapılacak hastaya ilk seansta mokap yapılır. Hasta ve hekim estetik açıdan ortak bir karar vardıktan sonra hekim diş kesim işlemine başlar. Bu işlem tamamlandıktan sonra ölçü alınarak laboratuvara iletilir. 

Bir sonraki seansta buda 2-3 gün olabilir gelen yaprak porselenler prova edilir. Eğer provada estetik açıdan herhangi bir problem gözükmezse o seans aynı renkte bir yapıştırıcıyla yaprak porselenler dişe yapıştırılır. Estetik açıdan her şey normal giderse bu işlem ortalama 3-4 gün sürmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat